Notowania

drogi frank
23.12.2010 07:32

Belka o ratach we franku: Nie demonizujmy

Umocnienie franka to nie powód do zmartwień - twierdzi prezes NBP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Łukasz Kamiński/ bpr.sejm.gov.pl)

Prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka uważa, że umocnienie franka szwajcarskiego nie jest powodem do zmartwień dla osób spłacających kredyty w tej walucie.

W ostatnich dniach frank znacznie umocnił się wobec innych walut, co ekonomiści tłumaczą zaniepokojeniem rynków problemami niektórych państw strefy euro. Według Marka Belki umacniający się frank najbardziej daje się we znaki szwajcarskiej gospodarce.

POSŁUCHAJ MARKA BELKI:

Prezes NBP podkreśla, że nie należy demonizować wpływu kursu walutowego na wysokość rat osób spłacających kredyty hipoteczne we frankach, bo ich korzyści z wyboru tej waluty są znacznie większe.

POSŁUCHAJ MARKA BELKI:

Belka zwraca uwagę, że zwyżka kursu franka ma znaczne oddziaływanie psychologiczne na rynek i prognozuje, że w najbliższym czasie znacznie spadnie zainteresowanie kredytami hipotecznymi w tej walucie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t75586.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/belka;zapowiada;zloty;ma;szanse;sie;umacniac,143,0,742031.html) Belka zapowiada: Złoty ma szansę się umacniać Ewentualna podwyżka stóp może aprecjacji sprzyjać - twierdzi prezes NBP.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t38760.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/szwajcarski;frank;ustanowil;nowy;rekord,104,0,740456.html) Szwajcarski frank ustanowił nowy rekord Kurs na rynku osiągnął najwyższy w historii poziom 1,2693 za euro - podają dealerzy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/t127050.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/frank;bedzie;drozszy;o;20;groszy;raty;wyzsze;co;najmniej;o;100;zl,235,0,741099.html) Frank będzie droższy o 20 groszy. Raty wyższe co najmniej o 100 zł Rośnie zadłużenie posiadaczy kredytów. To może oznaczać kłopoty ze sprzedażą mieszkania.
Tagi: drogi frank, frank, kraj, wiadomości, waluty, wiadmomości, gospodarka, pieniądze, gospodarka polska, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz