Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bez euforii o wyborze Polaka na prezydenta Europy

0
Podziel się:

Polsce należało się ważne stanowisko - tak Karol Karski z Prawa i Sprawiedliwości skomentował wybór Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej.

Bez euforii o wyborze Polaka na prezydenta Europy
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEJaRJaZ

Europoseł PiS Karol Karski uważa, że każde europejskie stanowisko dla Polaka, to dobra informacja, ale nie powinniśmy popadać w euforię.

Europoseł przypomniał, że Polska jest jednym z sześciu największych krajów Unii. Karol Karski dodał, że już wcześniej, Jerzy Buzek był przewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Zdaniem polityka opozycji, wybór Donalda Tuska na przewodniczącego RE może być początkiem klęski partii rządzącej. Jego zdaniem, na polityków PO padł blady strach, a lider tej partii właśnie ją opuszcza.

Na razie nie wiadomo kto zastąpi Donalda Tuska na stanowisku premiera. Wcześniej politycy PO mówili, że nowym premierem może zostać Marszałek Sejmu Ewa Kopacz lub Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak.

bEJaRJbb

Stanowisko szefa Rady Europejskiej Donald Tusk obejmie 1 grudnia.

Czytaj więcej w Money.pl
Merkel ufa Tuskowi. Pierwsze słowa po wyborze Kanclerz Niemiec Angela Merkel wyraziła zadowolenie z wyboru Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej, nazywając go "pełnym pasji, przekonanym i przekonującym Europejczykiem". Podkreśliła jego zasługi dla relacji polsko-niemieckich.
Kto zastąpi Tuska? Są już możliwe kandydatury _ - Donald Tusk przedstawi plan po rozmowach z prezydentem i naszym koalicjantem _ - powiedziała Małgorzata Kidawa - Błońska rzecznik rządu.
Kopacz: "Skoro Tusk wygrał, Platforma też może" _ - Budujemy swoją mocną pozycję w Unii Europejskiej, ale też będziemy mieć bardzo mocnego sprzymierzeńca naszych polskich spraw _ - powiedziała marszałek Sejmu.
Schulz: "Tusk pomoże zażegnać kryzys" _ - Rządy Tuska w Polsce w ciągu ostatnich siedmiu lat uczyniły ten kraj silniejszym i bogatszym _ - powiedział szef europarlamentu.
Kowal: "To dobra informacja dla Ukrainy" _ - Jedno z ważnych stanowisk w Unii Europejskiej jest w rękach kogoś, kto w naturalny sposób jest życzliwy niezależności państwowości ukraińskiej i rozwojowi Ukrainy _ - powiedział były europoseł.
Tusk szefem Rady Europejskiej. Van Rompuy... Kamerom udało się uchwycić fragment rozmowy polityków. Padają w niej zdania: _ Mamy coś do ogłoszenia? Rozumiem, że jest zgoda co do Donalda Tuska? _ oraz ...
Tusk faworytem na szefa Rady Europejskiej Donald Tusk ma m.in. poparcie przyszłego szefa KE Jean-Claude'a Junckera. Premier jak dotąd dementował tego typu doniesienia.
bEJaRJbC
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)