Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bezrobocie w Polsce. Kosiniak-Kamysz liczy na stopę bezrobocia poniżej 10% w grudniu

0
Podziel się:

Eurostat podał dziś, że stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce wyniosła 12 procent.

Bezrobocie w Polsce. Kosiniak-Kamysz liczy na stopę bezrobocia poniżej 10% w grudniu
(Miłosz poloch / Reporter)
bETOpjUB

- _ Polska ma już stopę bezrobocia wg metodologii unijnej poniżej średniej europejskiej, w wysokości 8,0% i powinna walczyć o to, aby także stopa bezrobocia rejestrowanego spadła na koniec tego roku do poziomu jednocyfrowego _ - uważa minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

_ - Już dziś mamy jednocyfrową stopę bezrobocia według Eurostatu, to jest 8,0%, czyli niżej niż średnia europejska, która wynosi 11,2% w strefie euro i 9,8% w całej Unii Europejskiej. Czyli z kraju o najwyższej stopie bezrobocia w momencie wejścia przesunęliśmy się dużo poniżej średniej. Warto powalczyć o stopę bezrobocia rejestrowanego poniżej 10% na koniec roku. Każdy wynik jednocyfrowe będzie ogromnym sukcesem _ - powiedział Kosiniak-Kamysz w kuluarach Welconomy Forum in Torun.

Eurostat podał dziś, że wyrównana sezonowo stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 8,0% w styczniu 2015 r. wobec 8,2% w poprzednim miesiącu. W całej UE było to 9,8% w styczniu (spadek z 9,9% w grudniu 2014), zaś w strefie euro - 11,2% (wobec odpowiednio 11,3%). Według GUS, stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce na koniec stycznia wyniosła 12,0%.

bETOpjUD

_ - Dziś mamy największą pulę Polaków pracujących od czasu transformacji, jak podają agencje. I jest perspektywa zatrudnienia ok. 400 tys. osób w najbliższych dwóch latach - to powoduje, że rozwój polskiej gospodarki będzie jeszcze szybszy. Za tym musi pójść wzrost płac _ - podkreślił minister.

Pytany o możliwość obniżki klina podatkowego Kosiniak-Kamysz stwierdził, że _ dziś najważniejsze jest podniesienie płac pracowników _.

_ Jak porównamy koszty pracy w Polsce i w innych krajach UE, to Polska według statystyk Eurostatu plasuje się jako kraj o jednym z najniższych obciążeń związanych z kosztami pracy _ - podsumował minister.

Czytaj więcej w Money.pl

bETOpjUJ
bETOpjVe
forex
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)