Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bezrobocie bez większych zmian. Na razie

0
Podziel się:

Fedak: W sierpniu liczba bezrobotnych nie wzrośnie. Najgorsze jeszcze przed nami.

Bezrobocie bez większych zmian. Na razie
(PAP/Leszek Szymański)

*W sierpniu poziom bezrobocia powinien być zbliżony do poziomu z lipca prognozuje resort pracy. Zdaniem minister Jolanty Fedak najgorsze jeszcze przed nami. *

_ - Ustawa o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznegow ciągu dwóch lat pozwoli na obniżenie poziomu bezrobocia o 1-2 pkt. proc _. - mówi szefowa resortu pracy Jolanta Fedak. Jej zdaniem do końca roku stopa bezrobocia może przekroczyć 12 proc.

Minister Fedak oceniła, że ustawa o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców została przygotowana na czas.

Z szacunków resortu pracy wynika, że stopa bezrobocia w lipcu wzrosła do 10,8 proc. z 10,7 w czerwcu.Fedak poinformowała, że na pomoc publiczną, w ramach tej ustawy, rząd chce przeznaczyć ponad 1,5 mld zł. Pieniądze te będą pochodzić z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Ustawa o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego weszła w życie 22 sierpnia 2009 r. Ma ona na celu ochronę miejsc pracy i obok obowiązujących już przepisów o dopłatach do kredytów hipotecznych, stanowi element antykryzysowych działań rządu.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)