Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bezrobocie bez zmian, a sprzedaż detaliczna gorsza od oczekiwań

0
Podziel się

GUS podał dziś październikowe dane dotyczące polskiej gospodarki.

Bezrobocie bez zmian, a sprzedaż detaliczna gorsza od oczekiwań
(Andrzej Stawinski/REPORTER)
bEqaITCJ

W październiku stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 13 procent. Tak podał dzisiaj Główny Urząd Statystyczny. Wynik jest zgodny z oczekiwaniami. Gorzej natomiast wypadła sprzedaż detaliczna. Jej wzrost w październiku wyniósł 3,2 procent w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Aktualizacja 10:40

Bezrobocie trzeci miesiąc z rzędu pozostaje bez zmian. Poziom wskaźnika nieco odbiegający od tego poziomu ostatnio obserwowaliśmy w lipcu. Wówczas było to 13,1 procent.

bEqaITCL

Stopa bezrobocia w okresie styczeń-wrzesień 2013 roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

W przypadku sprzedaży detalicznej, jej dynamika nieznacznie osłabła. We październiku wskaźnik wyniósł 3,2 procent. Rynek prognozował natomiast 4,1 procent. We wrześniu było to 3,9 procent.

Jak ocenił GUS, w październiku utrzymały się tendencje wskazujące stopniowe ożywienie gospodarcze.

- _ Obserwowano dalszy wzrost produkcji sprzedanej przemysłu i sprzedaży detalicznej. Zmniejszyła się skala spadku produkcji budowlano-montażowej. Umocniło się tempo wzrostu sprzedaży usług w transporcie. W okresie trzech kwartałów bieżącego roku badane przedsiębiorstwa niefinansowe uzyskały nieco korzystniejsze niż przed rokiem wyniki finansowe i zwiększyły poziom nakładów inwestycyjnych _ - komentuje GUS.

bEqaITCR

Czytaj więcej w Money.pl

bEqaITDm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)