Notowania

kryzys w polsce
05.10.2009 07:20

Bezrobocie nie rośnie, bo zwalniani zakładają firmy

W Polsce działa już ponad 3,7 miliona firm. Ostatnie miesiące to eksplozja przedsiębiorczości.

Podziel się
Dodaj komentarz

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 3 miliony 700 tysięcy firm. Ostatnie kilka miesięcy to jednak prawdziwa eksplozja przedsiębiorczości.

Pięć lat temu, gdy wchodziliśmy do Unii Europejskiej założono w naszym kraju 233 tysiące firm. W tym roku, jak szacują największe organizacje pracodawców, powstanie ich niemal 400 tysięcy.

Najczęściej na własną działalność decyduje się młodzież i kobiety, gdyż - jak zauważa _ Gazeta Wyborcza _ - te grupy mają szczególne problemy ze znalezieniem stałej pracy. Z najnowszego raportu Komisji Europejskiej wynika, że ponad jedna piąta aktywnych zawodowo Polek prowadzi własne firmy. W większości z sukcesem. To jeden z najlepszych wyników w Unii - pisze gazeta.

Do zakładania firm masowo biorą się też młodzi. Co piąty z nich nie ma skończonych 25 lat. Badania Eurobarometru pokazują, że aż blisko połowa młodych Polaków chce mieć własny biznes. To drugi najlepszy wynik spośród wszystkich krajów w Europie.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: kryzys w polsce, praca, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz