Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bezrobocie w polsce
06.05.2011 12:12

Bezrobocie w dół, przez prace sezonowe

W kwietniu ubyło blisko 90 tysięcy bezrobotnych. Najbardziej poprawiło się w warmińsko-mazurskiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Imageegaml/iStockphoto)

Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w kwietniu 12,6 proc. i w porównaniu do marca spadła o 0,5 pkt proc. - szacuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Najbardziej bezrobocie obniżyło się w woj. warmińsko-mazurskim.

Zgodnie z komunikatem MPiPS, na koniec kwietnia 2011 w Polsce było 2 mln 44,4 tys. bezrobotnych. W porównaniu do końca marca 2011 ich liczba spadła o 89,5 tys. osób.

_ Spadek ten jest porównywalny do spadku odnotowanego w analogicznym okresie ubiegłego roku _ - zaznaczył resort.

Ministerstwo poinformowało, że w kwietniu br. spadek stopy bezrobocia (w granicach od 0,3 do 0,9 pkt proc.) odnotowano we wszystkich województwach, przy czym najsilniejszy miał miejsce w województwie warmińsko-mazurskim. Bezrobocie spadło tam o 0,9 pkt proc. do poziomu 20,5 proc.

_ Jest to warte podkreślenia, gdyż województwo warmińsko-mazurskie jest województwem o najwyższym natężeniu bezrobocia. Do spadku bezrobocia przyczynił się przede wszystkim spadek liczby nowych rejestracji bezrobotnych oraz wzrost wyłączeń z ewidencji bezrobotnych _ - zaznaczyło MPiPS.

Według danych resortu wzrosła także liczba tzw. wyłączeń z ewidencji z tytułu podjęcia pracy. _ Zjawisko wzmożonych wyrejestrowań z tytułu podjęcia pracy było spowodowane zintensyfikowaniem prac sezonowych w budownictwie, rolnictwie, ogrodnictwie, transporcie, turystyce i leśnictwie. Również realizacja programów aktywizacji bezrobotnych z Funduszu Pracy i ze środków unijnych przyczyniła się do spadku bezrobocia _ - powiedziała cytowana w komunikacie Minister Pracy i Polityki Społecznej Jolanta Fedak.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t74791.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bezrobocie;w;dol;za;to;place;w;gore,235,0,813035.html) Bezrobocie w dół, za to płace w górę Minister pracy zapowiada podwyżkę płacy minimalnej. Jej zdaniem bezrobocie spadnie bardziej niż prognozowano.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/132/t41092.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/6;razy;mniej;zarabiamy;niz;na;zachodzie,28,0,445724.html) 6 razy mniej zarabiamy niż na Zachodzie Najwięcej w Europie za pracę dostają Duńczycy. Polskie pensje są od trzech do sześciu razy niższe niż na Zachodzie. Ale gonimy czołówkę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/t45173.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/niemcy;czekaja;na;740;tysiecy;polakow;kusza;mieszkaniami,230,0,819686.html) Niemcy czekają na 740 tysięcy Polaków. Kuszą mieszkaniami Rynek pracy w Niemczech potrzebuje 3 milionów pracowników. Firmy są gotowe oferować dobre warunki pracy.
Tagi: bezrobocie w polsce, praca, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz