Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bezrobocie w dół, za to płace w górę

0
Podziel się:

Minister pracy zapowiada podwyżkę płacy minimalnej. Jej zdaniem bezrobocie spadnie bardziej niż prognozowano.

Bezrobocie w dół, za to płace w górę
(kprm.gov.pl)
bEKMLAXV

Minister pracy Jolanta Fedak powiedziała, że rząd chce, by płaca minimalna wzrosła do 1500 złotych. Obecnie jest to 1386 złotych. Jej zdaniem bezrobocie spadnie poniżej prognozowanych poziomów. MPiPS planuje także podniesienie o 2,1 proc. progów dochodowych decydujących o wypłacie środków z funduszy pomocy społecznej.

_ - Trwają konsultacje w sprawie założeń do budżetu na 2012 rok. Ministerstwo Pracy wyszło z propozycją do Komisji Trójstronnej, aby podnieść płacę minimalną do 1500 zł _ - powiedziała w piątek na konferencji prasowej Fedak.

Od 1 stycznia 2011 roku pensja minimalna wynosi 1386 zł.

bEKMLAXX

_ - Kończymy prace dotyczące zmiany ustawy o świadczeniach rodzinnych i ustawy o pomocy społecznej, w taki sposób, aby dokonać waloryzacji progów dochodowych, od których liczona jest interwencja socjalna. Chcemy, aby te progi wzrosły o wskaźnik inflacji, takie pierwsze przymiarki to 2,1 proc. Skutki finansowe to około 200 mln zł na ten rok i kilkaset milionów na przyszły rok. Założenia są już na ukończeniu i mam nadzieję, że ustawa wejdzie w życie przed wyborami _ - powiedziała Fedak.

Bezrobocie w dół i podwyżki

_ - Bezrobocie na koniec 2011 roku nie będzie niższe niż 10 proc. Jeśli uruchomimy środki z funduszy pracy to powinniśmy się zmieścić w skorygowanych przez rząd założeniach na ten rok, czyli bezrobocie niższe niż 11 proc. _ - powiedziała Fedak.

W Wieloletnim Planie Finansowym Państwa rząd zapisał, że stopa bezrobocia na koniec 2011 roku wyniesie 10,9 proc. Wcześniej rząd prognozował, że na koniec roku bezrobocie spadnie do poziomu 9,9 proc.

bEKMLAYd

Fedak dodała, iż nie obawia się, że wysoki odczyt inflacji za marzec spowoduje wzrost wynagrodzeń, co będzie negatywnie oddziaływać na stopę bezrobocia.

_ - Nie obawiam się, że wynagrodzenia nadmiernie wzrosną. Myślę, że nie będzie takiego wzrostu _ - powiedziała. W środę GUS podał, że inflacja CPI wyniosła w marcu 4,3 proc. rdr. i 0,9 proc. miesiąc do miesiąca.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/132/t41092.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/6;razy;mniej;zarabiamy;niz;na;zachodzie,28,0,445724.html) 6 razy mniej zarabiamy niż na Zachodzie Najwięcej w Europie za pracę dostają Duńczycy. Polskie pensje są od trzech do sześciu razy niższe niż na Zachodzie. Ale gonimy czołówkę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/118/t20598.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/wzrost;plac;to;fikcja;dla;wiekszosci;polakow,128,0,541312.html) Wzrost płac to fikcja dla większości Polaków Zarabiamy przeciętnie o ponad 530 złotych poniżej średniej krajowej - wynika z badania Money.pl.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/t45173.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/podwyzki;w;2011;roku;sprawdz;czy;masz;szanse;na;lepsze;zarobki,225,0,768481.html) Podwyżki w 2011 roku. Sprawdź, czy masz szansę na lepsze zarobki Ekonomiści studzą zapał. Pensje urosną o około 4-5 proc.
bEKMLAYy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)