Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bezrobocie w Hiszpanii. Po raz pierwszy od pięciu lat zmalała liczba bezrobotnych

0
Podziel się:

Hiszpania zmaga się z drugą recesją w ciągu nieco ponad trzech lat. Wskaźnik bezrobocia wynosi 26 procent i należy do najwyższych w Europie.

Bezrobocie w Hiszpanii. Po raz pierwszy od pięciu lat zmalała liczba bezrobotnych
(Demotix/EDU BAYER/Reporter)

Liczba bezrobotnych spadła w marcu w Hiszpanii, po raz pierwszy od pięciu lat - poinformowało dziś tamtejsze ministerstwo pracy. Spadek jest jednak niewielki - zaledwie o 5 tysięcy, podczas gdy zarejestrowanych bezrobotnych jest w tym kraju 5,4 miliona.

Hiszpania zmaga się z drugą recesją w ciągu nieco ponad trzech lat. Wskaźnik bezrobocia wynosi 26 procent i należy do najwyższych w Europie. Resort pracy podkreśla jednak, że spadek liczby bezrobotnych w marcu pokazuje, iż podejmowane przez rząd działania zaczynają dawać rezultaty.

Rząd w Madrycie wprowadza rygorystyczne środki oszczędnościowe, które mają pomóc w uniknięciu konieczności zwrócenia się o pożyczkę ratunkową i zredukować deficyt budżetowy do poziomu wymaganego przez UE. Zakrojony na szeroką skalę program oszczędności ma przynieść 150 miliardów euro w latach 2012-2014. W tym roku oszczędności mają sięgnąć 39 miliardów euro.

Działania te są bardzo niepopularne. W hiszpańskich miastach organizowane są wielotysięczne demonstracje przeciwko polityce gospodarczej rządu.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmarł w więzieniu. Dostał ataku serca 54-letni Xabier Lopez Pena, były szef baskijskiego ugrupowania separatystycznego ETA, doznał on ataku serca, a następnie wylewu.
Chcą zakazać walk byków. Miasto ponosi straty Władze miasta San Sebastian, stolicy prowincji Guipuzcoa na północy Hiszpanii, poczyniły kroki, by zakazać korridy.
Unia bankowa ratunkiem dla strefy euro? Zdaniem prezydenta Francji unia bankowa _ jest tym, co pozwala na uporządkowaną likwidację banków, gdy nadchodzi kryzys, oraz gwarantuje bezpieczeństwo depozytów _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)