Notowania

bezrobocie w polsce
02.08.2012 09:20

Bezrobocie w lipcu nie wzrosło. Tak uważa...

Wskaźnik Rynku Pracy, informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach w wielkości bezrobocia, w lipcu nie zmienił się w stosunku do notowań z poprzedniego miesiąca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pryzmat/Dreamstime)

*Wskaźnik Rynku Pracy, informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach w wielkości bezrobocia, w lipcu nie zmienił się w stosunku do notowań z poprzedniego miesiąca - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. *

_ Oznacza to, iż w najbliższych miesiącach nie powinno dochodzić do znacznych zmian w wielkości bezrobocia, poza okresowym wzrostem w miesiącach jesienno-zimowych. Stopa bezrobocia rejestrowanego w czerwcu br. po wyeliminowaniu czynników o charakterze sezonowym nieznacznie wzrosła w porównaniu do maja br., kształtowała się na poziomie 12,7 proc. Była o 0,5 punktu procentowego wyższa niż przed rokiem _ - napisano w komentarzu do badania.

W czerwcu stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 12,4 procent.

BIEC przypomina, że nie zmieniają się zamiary przedsiębiorców co do planowanej wielkości zatrudnienia.

_ Utrzymuje się przewaga odsetka przedsiębiorstw deklarujących zamiar zwalniania pracowników nad odsetkiem firm planujących wzrost zatrudnienia _ - wynika z badań.

_ Ograniczanie stanu zatrudnienia przewidują przedstawiciele wszystkich klas wielkości, choć w głównej mierze planowane jest ono w jednostkach małych. W ujęciu branżowym zwolnienia przewidują przede wszystkim producenci wyrobów skórzanych, mebli oraz odzieży _ - dodano.

Czytaj więcej w Money.pl
Dobre dane z rynku pracy. Będzie lepiej Bezrobocie powoli, ale spada. Dużo dochodowych, choć tymczasowych miejsc pracy, dało nam Euro 2012.
Ubyło w Polsce bezrobotnych. Sprawdź, gdzie najwięcej Według resoru pracy w maju stopa bezrobocia spadła do 12,6 procent. To mniej o 0,3 punktu procentowego niż przed miesiącem.
Amerykanie mają powody bać się o pracę W sierpniu miało przybyć 68 tys. nowych miejsc pracy. Zatrudnienie jednak się nie zwiększyło.
Tagi: bezrobocie w polsce, bezrobocie, rynek pracy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, inflacja i bezrobocie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz