Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bezrobocie w Niemczech. Analitycy rozczarowani

0
Podziel się

2,96 miliona ludzi szuka w Niemczech pracy. Nie widać poprawy sytuacji.

Bezrobocie w Niemczech. Analitycy rozczarowani
(jonworth-eu/CC/Flickr)
bDIAPZqZ

Stopa bezrobocia w Niemczech w kwietniu 2012 r., po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 6,8 proc. wobec 6,8 proc. w marcu - poinformował Federalny Urząd Pracy.

Analitycy oczekiwali, że stopa bezrobocia wyniesie 6,7 proc., bo tyle wynosiła w marcu przed korektą. Liczba osób poszukujących pracy niespodziewanie wzrosła o 19 tys., po uwzględnieniu czynników sezonowych, po spadku poprzednio o 13 tys., po korekcie.

Analitycy spodziewali się w IV spadku liczby osób poszukujących pracy o 10 tys. Liczba osób bezrobotnych wyniosła w IV, po uwzględnieniu czynników sezonowych, 2,87 mln, wobec 2,84 mln poprzednio.

bDIAPZrb

Bez uwzględniania czynników sezonowych liczba ta wyniosła 2,96 mln wobec 3,02 mln poprzednio - podał urząd pracy. Stopa bezrobocia wyniosła tu 7,0 proc. wobec 7,2 proc. w marcu.

Czytaj więcej o Niemcach
Ponad 419 tysięcy Niemców wyszło na ulice Hasło przewodnie manifestacji brzmiało: _ Dobra praca w Europie - sprawiedliwa płaca, bezpieczeństwo socjalne _.
Chcą przenieść Euro 2012 z Ukrainy do Polski W Niemczech mnożą się głosy za takim rozwiązaniem. Wśród ewentualnych współgospodarzy mistrzostw Europy wymieniane są coraz częściej także Niemcy.
Wszystkie mecze mistrzostw będą w Polsce? Kolejny, europejski polityk opowiada się za drastyczną karą dla Ukrainy za łamanie praw człowieka.
bDIAPZrC
Źródło:
KOMENTARZE
(0)