Notowania

bezrobocie w polsce
04.05.2012 09:49

Bezrobocie w Polsce. Będzie trochę lepiej

Wskaźnik Rynku Pracy w kwietniu ponownie wzrósł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Endostock/Dreamstime.com)

Wskaźnik Rynku Pracy (WRP), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach w wielkości bezrobocia, w kwietniu ponownie wzrósł, jednak skala tego wzrostu była o 0,1 pkt mniejsza niż w marcu - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

_ Tendencja wzrostowa wskaźnika występuje od sierpnia ubiegłego roku, przy czym od grudnia ub. roku zauważyć można systematyczne jej wygaszanie. Dodatkowo, w najbliższych miesiącach, pozytywnie na rynek pracy oddziaływać będzie zwiększone zapotrzebowanie na sezonowych pracowników, a wpływ tych czynników w najbliższych miesiącach będzie coraz silniejszy. Oznacza to okresową poprawę na rynku pracy _ - napisano w komunikacie BIEC. Stopa bezrobocia w marcu wyniosła 13,3 proc. wobec 13,5 proc. w lutym.

Czytaj więcej o bezrobociu
Z pracą na świecie będzie coraz gorzej Międzynarodowa Organizacja Pracy alarmuje, że cięcia budżetowe hamują proces tworzenia się nowych miejsc pracy.
Pracy w Polsce nadal nie ma. Nowe dane W marcu zaobserwowano wzrost liczby bezrobotnych stosunku do analogicznego okresu minionego roku.
Pieniądze z Unii nie pomogły ograniczyć... Urzędy marszałkowskie i wojewódzkie urzędy pracy prawidłowo dysponowały pieniędzmi z UE na programy aktywizacji bezrobotnych.
Tagi: bezrobocie w polsce, bezrobocie, wskaźnik, praca, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz