Notowania

bezrobocie w polsce
12.07.2012 11:20

Bezrobocie w Polsce. MF wesprze rynek pracy?

Ministerstwo Finansów do końca lipca zdecyduje, czy uwolni pół miliarda złotych z Funduszu Pracy na walkę z bezrobociem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(attator/iStockphoto)

Ministerstwo Finansów do końca lipca zdecyduje, czy uwolni pół miliarda złotych z Funduszu Pracy na walkę z bezrobociem - poinformowała dziś w Sejmie wiceminister finansów Hanna Majszczyk. Dodała, że wniosek ministra pracy w tej sprawie jest analizowany przez resort.

Na początku lipca minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz złożył do ministra finansów wniosek o uruchomienie dodatkowych środków w wysokości 0,5 mld złotych z Funduszu Pracy na walkę z bezrobociem.

Jak powiedziała w Sejmie Majszczyk, wniosek ministra pracy jest sprawdzany także pod kątem wykorzystania funduszy europejskich. - _ Z jednej strony (fundusze UE) mogą być przeznaczone na walkę z bezrobociem, a z drugiej strony ich wydatkowanie nie pogarsza wyników finansowych sektora _ - wyjaśniła wiceminister.

Majszczyk przypomniała, że środki na aktywną walkę z bezrobociem, zgodnie z planem Funduszu Pracy przedstawionym w budżecie na 2012 r., są większe o 6,2 proc. w stosunku do 2011 roku.

Minister Kosiniak-Kamysz podkreślał, że dzięki uruchomieniu tych środków szanse na aktywizację zawodową - poprzez m.in. staże, i szkolenia - będzie miało 80 tys. osób. Pieniądze mają trafić do powiatowych urzędów pracy, które wykazują się najwyższą skutecznością w podejmowanych działaniach.

Z szacunków resortu pracy wynika, że bezrobocie w czerwcu wyniosło 12,4 proc. wobec 12,6 proc. w maju.

Czytaj więcej w Money.pl
W tych branżach najłatwiej stracić pracę Najwięcej osób traci w tym roku prace w budowlance i przemyśle.
Ważne dane z USA. Tego się nie spodziewali Tak wygląda bezrobocie w jednej z największych gospodarek świata.
Bezrobocie spada? Rząd twierdzi, że tak Liczba bezrobotnych w końcu czerwca 2012 roku wyniosła 1 mln 968,1 tys. osób i w porównaniu do końca maja 2012 roku spadła o 45,8 tys. osób (o 2,3 proc.).
Tagi: bezrobocie w polsce, bezrobocie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, inflacja i bezrobocie, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz