Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bezrobocie w polsce
12.02.2013 16:32

Bezrobocie w Polsce. SLD domaga się wyjaśnień

Na drugą połowę lutego Sojusz planuje konferencję poświęconą walce z tym problemem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

SLD chce, by rząd przedstawił konkretny program walki z bezrobociem. Klub Sojuszu w najbliższych dniach złoży w Sejmie wniosek o informację rządu w tej sprawie. Na drugą połowę lutego zaplanowana jest w Sejmie konferencja nt. bezrobocia, na którą zaproszono ministra pracy.

Rzecznik SLD Dariusz Joński (na zdjęciu) przypomniał na konferencji prasowej, że na początku stycznia premier Donald Tusk zapowiadał utworzenie 400 tys. nowych miejsc pracy. _ - A co mamy w rzeczywistości? Prawie 14,2 proc. bezrobocia, czyli 2 mln 300 tys. osób i żadnego konkretnego programu walki z bezrobociem _ - ocenił rzecznik Sojuszu.

Jak dodał, politycy SLD przeanalizowali oba expose Tuska. _ - W pierwszym ani słowem nie wspomniał o kryzysie i walce z bezrobociem, w drugim expose - poświęcił dokładnie pół minuty na ten problem i stwierdził, że trzeba robić wszystko, żeby miejsc pracy nie ubywało, a przybywało _ - zaznaczył Joński.

Według niego, zarówno premier, jak i wicepremier Janusz Piechociński, a także minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz powinni _ nie tylko ostrzegać i mówić, ale przede wszystkim - zaprezentować konkretny program walki z bezrobociem _.

Sojusz oczekuje więc, że taką informację Rada Ministrów przedstawi wkrótce Sejmowi. _ - Złożymy w tym tygodniu wniosek o informację rządu, aby rząd przedstawił program walki z bezrobociem - jakie ma zamierzenie, co chce robić, bo to, że premier Donald Tusk chce jeździć po kraju i rozmawiać, to wiemy, ale chcemy konkretnych działań i konkretnego programu walki z bezrobociem _ - podkreślił Joński.

Szef rządu zapowiedział w niedzielnym wystąpieniu wyemitowanym przez TVP konsultacje w sprawie wydawania środków unijnych. W tym celu Tusk zamierza _ w najbliższych miesiącach ruszyć w Polskę _.

Na drugą połowę lutego Sojusz planuje konferencję poświęconą walce z bezrobociem. Zaproszenie do dyskusji otrzymał minister Kosiniak-Kamysz. Jednym z pomysłów na tworzenie nowych miejsc pracy ma być m.in. przeznaczenie ok. 2 mld złotych z Funduszu Pracy - środki te otrzymaliby pracodawcy na zatrudnienie nowych pracowników.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister wskazuje winnych fali bezrobocia Według szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, stopa bezrobocia w najbliższych miesiącach będzie rosła.
Nowe dane o bezrobociu. Jest już bardzo źle Szacunkowa stopa bezrobocia na koniec stycznia wyniosła 14,2 proc. - poinformowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
Bezrobocie nadal rośnie? Oto najnowsze dane Bezrobocie rejestrowane w grudniu wyniosło 13,4 procent - poinformował Główny Urząd Statystyczny.
Tagi: bezrobocie w polsce, praca, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz