Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gus
25.11.2009 10:07

Bezrobocie znowu w górę

GUS: Liczba bezrobotnych w październiku była o 1,7 proc. wyższa niż we wrześniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(attator/iStockphoto)

*Liczba zarejestrowanych bezrobotnych wyniosła w październiku 1744,3 tys. osób i była o 28,5 tys osób, czyli 1,7 proc. wyższa niż we wrześniu. Dane podał dziś GUS. *

Mniejsza niż w ubiegłym miesiącu była natomiast liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych. Spadła liczba rejestrujących się osób poniżej 24 roku życia.

ZOBACZ TAKŻE:

Zmniejszyła się również ilość rejestrujących się osób, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy zakończyły naukę. Równocześnie jednak mniej osób niż we wrześniu wyrejestrowało się z urzędów pracy.

Wydajność Polaków bez zmian

W okresie styczeń-październik 2009 wydajność pracy w przemyśle nie zmieniła się w porównaniu do analogicznego okresu 2008 roku przy mniejszym o 5,4 proc. zatrudnieniu i wzroście przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto o 4,4 proc. rdr - podał GUS.

| Wzrost liczby bezrobotnych odnotowano w 15 województwach |
| --- |
| Największy zaobserwowano w zachodniopomorskim (3,5 proc.), pomorskim (3,3 proc.), warmińsko-mazurskim (2,6 proc.) oraz wielkopolskim (2,5 proc.). Natomiast w województwie świętokrzyskim odnotowano spadek liczby bezrobotnych o 0,4 procent. Porównując do analogicznego okresu 2008 roku bezrobocie wzrosło w wszystkich województwach. Najbardziej w wielkopolskim (49,6 proc.) i pomorskim (4,1 proc.). |

Tagi: gus, bezrobocie, wzrost, dane, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz