Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Białoruś dotkną rosyjskie obostrzenia

0
Podziel się:

Rosja od 20 października wprowadza obostrzenia dla wwozu produkcji roślinnej z Białorusi. Moskwa chce tym samym powstrzymać próby reeksportu żywności przez Białoruś z krajów objętych rosyjskim embargiem.

Białoruś dotkną rosyjskie obostrzenia
(AP/Fotolink/East News)

Rosja od 20 października wprowadza obostrzenia dla wwozu produkcji roślinnej z Białorusi. Moskwa chce tym samym powstrzymać próby reeksportu żywności przez Białoruś z krajów objętych rosyjskim embargiem.

Rosyjska służba sanitarna Rossielchoznadzor poinformowała, że wprowadzane zostaną ograniczenia na wwóz z Białorusi nieoznakowanej produkcji roślinnej, czyli owoców i warzyw bez wskazania miejsca produkcji. Rosjanie twierdzą, że w ciągu ostatnich 2 miesięcy miało miejsce ponad 80 prób wwozu z Białorusi produktów roślinnych, których nie można było identyfikować.

Rosja na początku sierpnia wprowadziła embargo na import produktów spożywczych z krajów zachodnich. Białoruś jednak nie dołączyła się do tego embarga. W efekcie pojawiają się próby wwozu przez jej terytorium owoców i warzyw do Rosji.

Białoruskie władze zaproponowały w ramach walki z reeksportem konfiskowanie towarów i pojazdów, które je przewożą.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/m292859.jpg ) ] (http://agrobiznes.money.pl/artykul/palikot-robmy-dzem-i-alkohol-z-niechcianych-w-rosji-owocow,38,0,1591334.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Palikot ma pomysł na rosyjskie embargo Jego zdaniem, tam gdzie są największe skupiska plantatorów, powinny powstać przetwórnie owocowo-warzywne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/m222567.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/embargo;na;polskie;owoce;i;warzywa;rosja;znow;grozi,36,0,1520420.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rosja zagroziła Polsce kolejnym embargiem Możliwość zakazu "jest związana z niezadowalającym zapewnieniem bezpieczeństwa fitosanitarnego polskich produktów ogrodniczych dostarczanych do Rosji".
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/m316249.jpg ) ] (http://agrobiznes.money.pl/artykul/rosja-odgryza-sie-polsce-za-ukraine-nowe,133,0,1636229.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rosja nakłada kolejne embargo na Polskę Rosjanie oskarżyli polskich producentów o łamanie zakazów pod przykrywką reeksportu. Kto ucierpi najbardziej?
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)