Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Białoruś: Depardieu może przyjechać do nas bez wizy

0
Podziel się:

Francuski aktor Gerard Depardieu, który otrzymał rosyjskie obywatelstwo, może odwiedzać Republikę Białoruś bez wizy.

Białoruś: Depardieu może przyjechać do nas bez wizy
(SIPA/EASTNEWS)

Francuski aktor Gerard Depardieu, który otrzymał rosyjskie obywatelstwo, może odwiedzać Republikę Białoruś bez wizy - podkreślił dziś naczelnik Wydziału ds. Obywatelstwa i Migracji białoruskiego MSW Alaksiej Biahun.

Biahun zaznaczył, że Depardieu może korzystać ze swobody przemieszczania się, zagwarantowanej w dwustronnym porozumieniu między Rosją i Białorusią.

Dodał, że francuski aktor ma też prawo wybrać Białoruś, jako swoje miejsce zamieszkania. _ - Jeśli złoży wniosek, zostanie zgodnie z ustaloną procedurą zameldowany na pobyt stały _ - powiedział Biahun.

W czwartek na stronie internetowej prezydenta Rosji Władimira Putina opublikowano dekret, w którym szef rosyjskiego państwa przyznaje Depardieu rosyjskie obywatelstwo. Jak tłumaczył później rzecznik prezydenta Dmitrij Pieskow, francuski gwiazdor zasłużył się dla kultury i kinematografii rosyjskiej.

W liście opublikowanym przez rosyjską telewizję 63-letni Depardieu oznajmił, że zwracał się o paszport rosyjski i cieszy się, że tę prośbę spełniono; podkreśla swą sympatię do Putina i nazywa Rosję _ wielką demokracją _.

Kilka tygodni temu Depardieu przeprowadził się do Belgii, aby uchronić się przed wysokimi podatkami, i jest od niedawna zameldowany w wiosce Nechin tuż przy granicy z Francją. W połowie grudnia aktor zapowiedział, że zamierza zrzec się francuskiego obywatelstwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Uchylenie podatku nie przekona Depardieu Orzeczenie francuskiej Rady Konstytucyjnej, która uchyliła projekt ustawy nakazującej najbogatszym Francuzom płacenie 75-procentowego podatku, dla niego niczego nie zmieni.
Aktorka popiera zachowanie Depardieu Francuska aktorka Brigitte Bardot okazała wsparcie koledze po fachu Gerardowi Depardieu.
Zapłacił 145 mln euro podatków. Za mało? Przeprowadzka Gerarde'a Depardieu do Belgii w geście ucieczki przed francuskim fiskusem uruchomiła lawinę komentarzy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)