Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
07.10.2005 13:01

Białoruś nie będzie obserwowała wyborów w Polsce

Białoruska Centralna Komisja Wyborcza oceniła, że obserwowanie wyborów prezydenckich w Polsce nie ma sensu. Zdaniem jej sekretarza Mikoły Łazawika Polska nie wypełnia międzynarodowych zobowiązań w sprawie organizacji wyborów i nie jest gotowa na przyjmowanie obserwatorów z zagranicy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Mikoła Łazawik powiedział białoruskiej agencji prasowej "Biełta", że obserwował w Polsce wybory parlamentarne i nie wierzy, by do tej pory coś się w tej sprawie zmieniło. Stwierdził, że polskie prawo nie przewiduje instytucji obserwatorów międzynarodowych i krajowych i tym samym praca ekspertów jest utrudniona. Łazawik twierdzi, że nie dostarczano mu dostatecznych informacji, a cały proces wyborczy w Polsce jest praktycznie zamknięty.
Sekretarz białoruskiej Komisji Wyborczej dodał, że w Polsce komisje są formowane przez administrację państwową. Jego zdaniem nie umożliwa się głosowania tym obywatelom, którzy nie są w stanie przyjść do lokali wyborczych. Dodatkowo nie przestrzegana jest też zasada tajności głosowania.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz