Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Białoruś ograniczy ruch na swoich drogach

0
Podziel się:

Białoruś wprowadziła w niedzielę czasowe ograniczenia na drogach, które będą obowiązywać przez okres letni.

Białoruś ograniczy ruch na swoich drogach
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Białoruś wprowadziła w niedzielę czasowe ograniczenia na drogach, które będą obowiązywać przez okres letni - poinformowała państwowa agencja BiełTA, powołując się na służbę prasową departamentu drogowego Ministerstwa Transportu i Komunikacji Białorusi.

_ W godzinach dziennych (od 11 do 21) przy temperaturze powietrza przekraczającej 25 stopni zakazuje się na drogach republikańskich z nawierzchnią asfaltową ruchu środków transportowych z obciążeniem ponad 6 ton na oś _ - podała służba prasowa.

Pojazdy o takim obciążeniu będą się mogły poruszać po drogach Białorusi od godz. 21 do 11.

Ograniczenia będą obowiązywać do 31 sierpnia. Nie dotyczą one transportu pasażerów, żywych zwierząt, kwiatów, pomocy humanitarnej, mieszanek betonowych i asfaltowo-betonowych, ładunków niebezpiecznych i szybko się psujących, ziarna siewnego oraz ładunków związanych z likwidacją sytuacji nadzwyczajnych.

Agencja BiełTA ostrzega, że osoby winne uszkodzenia dróg spowodowanego złamaniem ograniczeń będą pociągane do odpowiedzialności.

Czytaj więcej w Money.pl
"Oni biorą całe walizki z pieniędzmi od Polski" Zdaniem prezydenta Białorusi, opozycji chodzi tylko o zachodnie pieniądze, a nie o konkretne zmiany w kraju.
Łukaszenka: Zakopaliby nas po kolana w ziemi Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka wyraził dziś przekonanie, że Unia Europejska zrozumiała, iż sankcje wobec jego kraju są pozbawione perspektyw.
Zaskakujący powrót polskiego ambasadora Ambasadorowie Polski Leszek Szerepka i Szwecji Stefan Eriksson wrócili na Białoruś po prawie dwóch miesiącach nieobecności.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)