Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
shutdown
22.01.2014 23:27

Biały Dom domaga się podniesienia limitu długu federalnego

Pierwotnie administracja zakładała, że dotychczasowy pułap zaciąganych pożyczek wystarczy do początku marca, ale zdaniem ministerstwa skarbu, pod koniec lutego zabraknie pieniędzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kevindooley/CC/Flickr.com)

Administracja prezydenta Baracka Obamy ostrzegła Kongres, że pod koniec lutego rząd utraci zdolność regulowania swych bieżących zobowiązań finansowych, jeśli ustawodawcy szybko nie podniosą limitu długu federalnego.

Pierwotnie administracja zakładała, że dotychczasowy pułap zaciąganych pożyczek wystarczy do początku marca, ale zdaniem ministerstwa skarbu, Kongres musi przyspieszyć swą interwencję.

_ Z pełnym szacunkiem domagam się od Kongresu, by zapewnił pewność oraz stabilność gospodarce i rynkom finansowym działając na rzecz podniesienia limitu długu _ - napisał w liście do przywódców Kongresu minister skarbu Jack Lew.

Zawarte w grudniu ubiegłego roku przez Demokratów i Republikanów w Kongresie porozumienie budżetowe odsunęło groźbę niektórych planowanych wcześniej cięć wydatków państwowych, ale utrzymanie bieżącej wypłacalności rządu wymaga dalszego podnoszenia limitu długu publicznego.

W październiku administracja i Kongres zgodziły się zawiesić na okres do 7 lutego wynoszący 16,7 bilionów dolarów pułap zadłużenia. Jeśli nie zostanie on podniesiony, rząd będzie w stanie finansować bieżące wydatki dzięki przedsięwzięciom nadzwyczajnym, ale tylko do końca lutego - oświadczył Lew.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: shutdown, biały dom, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz