Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Biały Dom krytykuje Samsunga za wykorzystanie zdjęcia z Obamą

0
Podziel się:

Sprawa dotyczy tzw. zdjęcia z ręki (selfie), zrobionego przez bejsbolistę Davida Ortiza, na którym widnieje sportowiec wraz z Obamą. Chwila została upamiętniona za pomocą telefonu firmy Samsung.

Biały Dom krytykuje Samsunga za wykorzystanie zdjęcia z Obamą
(willwhitedc/CC/Flickr)

Biały Dom skrytykował firmę Samsung za wykorzystanie do promocji zdjęcia, zrobionego przez jednego z amerykańskich sportowców z prezydentem Barackiem Obamą. Prezydencka administracja podkreśla, że wizerunek Obamy nie może być wykorzystywany w reklamie.

Sprawa dotyczy tzw. zdjęcia z ręki (selfie), zrobionego przez bejsbolistę Davida Ortiza, na którym widnieje sportowiec wraz z Obamą. Chwila została upamiętniona za pomocą telefonu firmy Samsung, która skorzystała z okazji i rozesłała opublikowane w internecie zdjęcie do ponad 5 mln użytkowników serwisu społecznościowego Twitter.

Biały Dom negatywnie zareagował na tę nietypową kampanię reklamową południowokoreańskiego koncernu i przypomniał, że zgodnie z obowiązującymi zasadami wizerunek prezydenta Stanów Zjednoczonych nie może być wykorzystywany do reklamy.

Ortiz uczestniczył we wtorek w spotkaniu Obamy z zawodnikami drużyny Boston Red Sox. Sportowiec wręczył prezydentowi specjalną koszulkę z jego nazwiskiem, a następnie poprosił o wspólne zdjęcie.

_ Nie dostajesz codziennie szansy na zrobienie sobie wspólnego zdjęcia z prezydentem _ - tłumaczył się Ortiz w amerykańskich mediach.

Bejsbolista spotkał się z zarzutem, że całe wydarzenie było wyreżyserowane, a on sam otrzymał od Samsunga wynagrodzenie. Ortiz twierdzi, że nie przyjął żadnych pieniędzy.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)