Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Biały konwój. Co piszą rosyjskie media?

0
Podziel się

Kolumna 287 ciężarówek stoi obecnie w odległości około 20 kilometrów od rosyjsko-ukraińskiego przejścia granicznego Donieck-Izwarino.

Biały konwój. Co piszą rosyjskie media?
(AP/EAST NEWS)
bDJmRQXV

Moskiewski dziennik _ Kommiersant _pisze, że wczoraj została wyjaśniona _ główna intryga. Dodaje, że rosyjska pomoc humanitarna zostanie dostarczona na Ukrainę przez przejście graniczne Donieck-Izwarino i terytorium, które kontrolują separatyści walczący z ukraińskimi wojskami. _

Gazeta pisze, że _ teraz należy rozwiązać kwestię sprawdzenia przewożonych ciężarówek przez ukraińską straż graniczną i przedstawicieli Czerwonego Krzyża oraz sprawę najważniejszą: bezpieczne dostarczenie pomocy do regionu, gdzie walki w ostatnich dniach znacznie się nasiliły. _

Według gazety Kommiersant, kolumna 287 ciężarówek stoi obecnie w odległości około 20 kilometrów od rosyjsko-ukraińskiego przejścia granicznego Donieck-Izwarino.

bDJmRQXX

Agencja prasowa RIA Nowosti nie wyklucza, że jeszcze dziś ciężarówki z pomocą humanitarną zostaną sprawdzone przez przedstawicieli Międzynarodowego Czerwonego Krzyża. Na razie odbywają się intensywne konsultacje w tej sprawie.

Rosyjskie media w zasadzie pomijają w swoich informacjach incydent, o którym przed północną informowali zachodni korespondenci. W pobliżu rosyjskiej kolumny z pomocą humanitarną, miały się pojawić pojazdy wojskowe, które wjechały następnie na terytorium Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl
Ostre słowa: Prezydent Rosji udaje przyjaciela Prezydent Rosji kładzie w ten sposób podwaliny pod prorosyjskie nastroje w tej części kraju po zakończeniu walki z separatystami - pisze Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Putin i konwój humanitarny? Internauci nie owijają w bawełnę [MEMY] Biały konwój Putina, sankcje... Internauci postanowili nie przepuścić takiej okazji i obnażyć intencje Władimira Putina na memach. Zobacz najlepsze.
Biały konwój pod egidą Czerwonego Krzyża? Ukraina oświadczyła, że pomoc humanitarna z Rosji zostanie przeładowana na granicy przez Czerwony Krzyż na inne pojazdy.
bDJmRQYy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)