Notowania

biec
27.01.2014 10:00

BIEC: Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury w styczniu spadł o...

Symptomy przemawiające za wychodzeniem z okresu dekoniunktury pojawiły się w końcu 2012 roku, jednak ożywienie było bardzo słabe - mówią eksperci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(admy - Fotolia.com)

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce, w styczniu 2014 r. spadł o 2,2 pkt wobec poprzedniego miesiąca i wyniósł 149,7 pkt - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

Zdaniem autorów badania, aktualne wartości wskaźnika, które znajdują się powyżej wszystkich poprzednich notowań, świadczą o kontynuacji ożywienia w gospodarce.

_ Pierwsze symptomy przemawiające za wychodzeniem z okresu dekoniunktury pojawiły się w końcu 2012 r., jednak na początku ożywienie było bardzo słabe - _ czytamy w raporcie.

_ Zdecydowanie bardziej optymistyczne sygnały pojawiły się w drugiej połowie ubiegłego roku. W dalszym ciągu jednak obserwowane ożywienie w gospodarce i jej najbliższym otoczeniu nie jest ani rześkie, ani pewne _- napisano w komunikacie.

BIEC podał, że spośród dziewięciu składowych wskaźnika w tym miesiącu jedynie dwie działały w kierunku jego wzrostu, a sześć w kierunku spadku.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: biec, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz