Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Biedni Katalończycy nie zostaną bez światła, wody i gazu

0
Podziel się

Co trzeci Katalończyk nie opłaca regularnie rachunków, co szósty nie ogrzewa zimą mieszkania a co dwunasty je najwyżej raz w tygodniu mięso i rybę.

Biedni Katalończycy nie zostaną bez światła, wody i gazu
(Moody75/CC/Flickr)
bErjxwdN

Mieszkańcy Katalonii mający trudną sytuację ekonomiczną nie zostaną pozbawieni dopływu światła, wody i gazu - zdecydował parlament regionu.

Każda decyzja dotycząca odcięcia dostaw ma być poprzedzona informacją opieki społecznej o stanie finansowym rodziny.

Jak wynika z badań Narodowego Instytutu Statystyki, podczas trwającego kryzysu, co trzeci Katalończyk nie opłaca regularnie rachunków, co szósty nie ogrzewa zimą mieszkania a co dwunasty je najwyżej raz w tygodniu mięso i rybę.

bErjxwdP

_ - Jesteśmy zaniepokojeni sytuacją w Katalonii. Czas podać rękę najbardziej potrzebującym _ - zachęcał Joan Herrera, pomysłodawca ustawy i lider katalońskiej partii _ Zielonych _.

Jeszcze w tym roku, o odcięciu wody czy gazu będzie decydowała opieka społeczna. Jeśli uzna, że rodziny nie stać na zapłacenie, rachunek zostanie odroczony. Wkrótce też powstanie komisja, której zadaniem ma być opracowanie _ Planu przeciwko energetycznej biedzie w regionie _.

Czytaj więcej w Money.pl
Oni nie chcą niepodległości Katalonii Kilkadziesiąt tysięcy osób wyszło na ulice Barcelony, by manifestować przeciw separatystom, którzy chcą niepodległości Katalonii.
49 mln euro długów za rachunki za prąd i gaz Portugalczycy coraz częściej zwracają się o pomoc w spłacie długów za energię do organizacji społecznych, takich jak Caritas czy Stowarzyszenie Obrony Konsumenta Deco.
bErjxweq
KOMENTARZE
(0)