Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bielecki dla Money.pl: 15 miliardów z prywatyzacji jest możliwe

0
Podziel się:

Umożliwi to wprowadzenie zasad ładu korporacyjnego.

Bielecki dla Money.pl: 15 miliardów z prywatyzacji jest możliwe
(kprm.gov.pl)

Umożliwi to wprowadzenie zasad ładu korporacyjnego - ocenia Jan Krzysztof Bielecki, przewodniczącego Rady Gospodarczej przy premierze.

Według doradcy Donalda Tuska możliwe to będzie dzięki wprowadzeniu zasad ładu korporacyjnego nad spółkami skarbu państwa_ . _

_ - My jako Rada wspólnie z ministerstwem skarbu przygotowaliśmy zasady nadzoru właścicielskiego w spółkach skarbu państwa. Projekt ten jest obecnie w konsultacjach społecznych. W przyszłym miesiącu być może zajmie się nim komitet stały i już rząd _ - zapowiedział Bielecki podczas XX Forum Ekonomicznego w Krynicy. - _ Ten nowy ład korporacyjny pozwala nam z jednej strony utrzymywać ułamek własności skarbu państwa w spółkach państwowych, ale też z drugiej strony pozwala je w znacznym stopniu sprywatyzować _.

Jego zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skarb państwa ograniczył swoje udziały w spółkach. - _ Jeśli PKO BP ma 49, czy 51 proc., zależy jak liczyć, udziałów skarbu państwa, to uważam że nic nei stoi na przeszkodzie, żeby tego udziału było o 25 proc. mniej _ - stwierdził Bielecki. _ Tak żeby to był absolutnie prawdziwy podmiot prywatny działający na rynku polskim i międzynarodowym _ - dodał.

Takie ograniczenie sprawi, że skarb państwa będzie jeszcze przez jakiś czas miał wpływ na te spółki. _ Te kilka dobrych spółek zasługuje na to, żeby zaczęły budować wartość po to też żeby zwracać swój dług społeczeństu, poprzez zwiękaszanie wartości akcyjnej tych spółek _ - stwierdził Bielecki.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t86632.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/resort;finansow;liczy;na;9;2;mld;zl;dywidendy,91,0,670555.html) Resort finansów liczy na 9,2 mld zł dywidendy O pieniądze będzie najłatwiej ze spółek, które sprzedadzą akcje Polkomtela.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t19906.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grad;juz;jest;okolo;13;mld;zl;z;prywatyzacji,136,0,670088.html) Grad: Już jest około 13 mld zł z prywatyzacji Ocenił, że uzyskanie 25 mld zł wpływów z tego tytułu w całym 2010 r. jest realne.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)