Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
legalizacja marihuany
20.01.2012 10:37

Bierdoń: Trzeba zmienić politykę narkotykową

- Prawo jest patologiczne, bo za posiadanie niewielkiej ilości marihuany, można trafić do więzienia, a dilerzy są bezkarni - uważa poseł Ruchu Palikota.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Zdaniem posła Ruchu Palikota Roberta Biedronia, obowiązujące w Polsce prawo antynarkotykowe jest patologiczne. Ruch Palikota chce dziś złożyć do laski marszałkowskiej projekty ustaw, między innymi dotyczącej liberalizacji przepisów antynarkotykowych.

Robert BiedrońBiedroń powiedział w radiowej Trójce, że nie zgadza się z obecnymi przepisami, zgodnie z którymi za posiadanie marihuany na własny użytek można trafić na trzy lata do więzienia.

- _ To prawo jest patologiczne. Jeżeli za posiadanie niewielkiej ilości marihuany, 1-2 gramów można trafić do więzienia na 3 lata, to to jest patologia. Cała polityka narkotykowa powinna podlegać weryfikacji, bo się po prostu nie sprawdza, nie funkcjonuje. Łapie się posiadaczy niewielkiej ilości narkotyków, a zostawia się bezkarnie dilerów _ - uważa poseł Biedroń.

Lider Ruchu, Janusz Palikot zapowiadał, że wypali dzisiaj w Sejmie marihuanę.

Ruch Palikota złoży dziś także projekt legalizacji aborcji do 12 tygodnia ciąży. Robert Biedroń zaznaczył, że obecnie obowiązujące przepisy w tym zakresie powinny być zmienione. Obecne prawo, jego zdaniem, się nie sprawdza, bo aborcja jest i tak dokonywana, tyle że w podziemiu.

Więcej o legalizacji marihuany czytaj w Money.pl
Szykują się na Palikota. Policja liczy na... Jutro posłowie Ruchu Palikota wypalą jointa w sejmowym pokoju klubowym.
Palikot zapali trawkę w Sejmie. I co? Były marszałek Józef Oleksy, komentuje pomysł palenia marihuany w Sejmie.
Flirt PO z Palikotem? Co do marihuany, to... Zdaniem Roberta Tyszkiewicza nie może być w parlamencie zgody na takie rozwiązania.
Tagi: legalizacja marihuany, janusz palikot, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz