Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

BIK: znaczący wzrost akcji kredytowej pod koniec 2013 roku

0
Podziel się:

Liczba raportów kredytowych w czwartym kwartale wzrosła o 19 procent - informuje BIK.

BIK: znaczący wzrost akcji kredytowej pod koniec 2013 roku
(shironosov/iStockphoto)

Liczba pobieranych przez banki i SKOK-i raportów kredytowych w czwartym kwartale wzrosła o 19 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2012 roku - wynika z danych Biura Informacji Kredytowej.

_ W ostatnich trzech miesiącach 2013 r. BIK udostępniło o ponad 798 tys. raportów kredytowych więcej niż przed rokiem. Raporty te są pobierane przez banki w momencie składania wniosku kredytowego przez klienta _ - napisano w komunikacie.

Główny ekonomista BIK Andrzej Topiński informuje, że grudzień pod tym względem był rekordowym miesiącem w skali roku. W czwartym kwartale 2013 r. odnotowano wzrost liczby raportów o 9 proc. w porównaniu z kwartałem poprzedzającym. Jak podaje BIK, w ostatnim kwartale 2013 r. po raz pierwszy od dłuższego czasu liczba raportów kredytowych pobranych przez banki przekroczyła 5 mln.

_ Ożywienie na rynku kredytów konsumenckich oraz powrót do banków kredytów z firm pożyczkowych, obsługujących sprzedaż ratalną w sieciach handlowych, przyniosły w czwartym kwartale znaczący wzrost zapotrzebowania banków i SKOK-ów na raporty służące ocenie wiarygodności osób ubiegających się o kredyt _ - informuje cytowany w komunikacie Topiński.

_ Tendencje wzrostowe na rynku kredytów konsumpcyjnych wydają się umacniać, choć na początku tego roku należy oczekiwać sezonowych spadków _ - dodaje.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)