Mafijny wynalazek

"Pranie brudnych pieniędzy" to inaczej legalizowanie dochodów osiągniętych niezgodnie z prawem. Po raz pierwszy zdefiniowano taką przestępczą działalność w latach 20. XX wieku w Stanach Zjednoczonych, gdy mafia chicagowska, kierowana przez Ala Capone, czerpała zyski z nielegalnej produkcji, sprzedaży i przemytu alkoholu.

Aby ukryć proceder, członkowie mafii prowadzili legalną działalność handlowo-usługową, tj. sklepy, a przede wszystkim pralnie. Dochody nielegalne dopisywano do codziennych utargów, aby ukryć ich pochodzenie.

Stąd pojęcie prania pieniędzy. Jednak dziś wykorzystuje się do tego procederu zupełnie inne metody.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
TIRowiec
2018-03-09 19:21
stąd jadąc przez Polskę widać dizesiątki i setki zajazdów, barów, restauracji, które od 15 lat nie widziały grosza inwestycji, pusto na parkingu, zero klientów, niekoszone trawniki, ale na kasie utargi jak się patrzy:)
zdziwisz sie..
2018-03-03 10:09
w Polsce stosowana pralnia pieniedzy to jest budowa hoteli,sieci hotelowych jak GOŁEBIEWSKI !!! najwielsze hotele bez pozwolenia na budowe i odbiorów!!!Belvedere, Czrny Potok wyrósł jak grzyby po deszczu, termin powiazany z budowaniem autostrad !!!!ciekawe....Polska suwerenny kraj mafi i oszustów..
nik
2018-03-02 19:49
A dlaczego nikt nie wspomni o rodukcji rolniczej i możliwościach z tym związanych.
Pokaż wszystkie komentarze (31)