Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
orlen
10.02.2006 00:02

Biura Orlenu stoją otworem dla złodziei i szpiegów

"Gazeta Wyborcza" ujawnia kradzież, do jakiej doszło w jednym z najlepiej strzeżonych biurowców w Polsce. 18 listopada do siedziby PKN Orlen w Płocku weszło dwóch złodziei, którzy z gabinetu członka zarządu Pawła Szymańskiego ukradli portfel z kartami kredytowymi oraz palmtop.

Podziel się
Dodaj komentarz

*"Gazeta Wyborcza" ujawnia kradzież, do jakiej doszło w jednym z najlepiej strzeżonych biurowców w Polsce. 18 listopada do siedziby PKN Orlen w Płocku weszło dwóch złodziei, którzy z gabinetu członka zarządu Pawła Szymańskiego ukradli portfel z kartami kredytowymi oraz palmtop. *

Gazeta opisuje restrykcyjne wymogi, jakie muszą spełnić goście, aby dostać się do budynku. Pracownicy mają karty czipowe, a w korytarzach są rozmieszczone kamery.

Według dziennika, informacje znajdujące się w gabinetach koncernu są interesujące dla wielu służb wywiadowczych i konkurecyjnych spółek.

Po kradzieży w firmie nastąpiło prawdziwe trzęsienie ziemi. Zwolniony został szef ochony, zaostrzono procedury bezpieczeństwa. Trzymiesięczne śledztwo zakończyło się jednak kompromitacją policji i prokuratury.

W środę płocka policja zatrzymała dwóch wytypowanych sprawców kradzieży, którzy okazali się dziennikarzami i mieli niepodważalne alibi: w dniu dokonania przestępstwa nagrywali reklamówkę w Kielcach, 250 kilometrów od Płocka.

Tagi: orlen, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz