Notowania

zamieszki w egipcie
31.01.2011 08:25

Biura podróży odwołują wyjazdy do Egiptu

Na taki krok zdecydowały się już trzy biura, stosując się do rekomendacji MSZ.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Po tym jak polskie MSZ w niedzielę stanowczo odradziło podróże do Egiptu, Exim Tours Polska, TUI Poland i Itaka odwołują wyjazdy do tego kraju, które miały się odbyć w najbliższym czasie.

W obecnej sytuacji w Egipcie MSZ odradza podróże do tego kraju. - _ To nasza rekomendacja _ - powiedział w niedzielę rzecznik MSZ Marcin Bosacki. Również szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski oświadczył w TVN24, że ministerstwo stanowczo odradza wyjazdy do Egiptu dopóki sytuacja w tym kraju się nie uspokoi. Podkreślił, że sytuacja tam jest mało przewidywalna.

Leszek Chorzewski z Exim Torus Polska poinformował, że biuro odwołało wyjazdy do Egiptu w najbliższym tygodniu.

POSŁUCHAJ RZECZNIKA EXIM TOURS:

Jak podkreślił, osoby, które wykupiły wycieczki będą mogły albo zmienić termin wyjazdu, albo udać się do innego kraju. Chorzewski poinformował, że turyści, którzy przebywają obecnie w Egipcie, wracają do Polski w niezmienionych terminach.

Chorzewski podał, że w Egipcie przebywa w tej chwili około 1,2 tys. turystów, którzy przyjechali z reprezentowanego przez niego biura.

Również biuro TUI Poland odwołało loty do Egiptu od poniedziałku do piątku, 4 lutego. Turyści, którzy w tym czasie mieli lecieć do Egiptu, będą mogli zmienić bez dodatkowych opłat kierunek podróży albo zostaną zwrócone im pieniądze - podano w oświadczeniu TUI Poland.

_ Prosimy tych klientów o zgłaszanie się do biur podróży, w których dokonywali rezerwacji _ - apeluje TUI Poland. Jak poinformowano, w ciągu tygodnia do Egiptu z biurem miało wylecieć około 400 osób. Biuro informuje, że powroty z Egiptu będą realizowane planowo.

Prezes TUI Poland Marek Andryszak zapewnił, że _ w każdej chwili _ biuro jest gotowe wyczarterować samolot, którym, w przypadku znaczącego zaostrzenia sytuacji w Egipcie, jego klienci będą mogli bez przeszkód wrócić do Polski.

TUI Polska podaje, że z programów wycieczek fakultatywnych wyłączono wizyty na bazarach, w muzeach czy centrach handlowych.

Podobne kroki podjęło Biuro Podróży ITAKA, które poinformowało, że w związku z sytuacją, w Egipcie wyloty do egipskich kurortów turystycznych: Sharm El Sheikh, Hurghady, Marsa El Alam i Taby zostają wstrzymane do końca lutego. _ Klienci, którzy przebywają obecnie w Egipcie będą powracać do kraju zgodnie z terminami zawartymi w umowach _ - głosi komunikat na stronach Itaki.

W Egipcie w antyrządowych demonstracjach od początku tego tygodnia zginęło ponad sto osób. Demonstranci domagają się ustąpienia rządzącego krajem od niemal 30 lat prezydenta Hosniego Mubaraka. Mubarak wprowadził w całym kraju godzinę policyjną, która ma obowiązywać od 16 do 8 rano czasu miejscowego.

Do ewakuacji swoich obywateli z ogarniętego zamieszkami Egiptu przygotowują się władze USA i Turcji. Z kolei agencja Ansa podała, że problem z wyjazdem z Egiptu mają grupy włoskich turystów w Szarm el-Szejk. Sytuacja w stolicy ma wpływ na komunikację lotniczą z obleganymi przez turystów miejscowościami nadmorskimi - podano.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/223/t130015.jpg ) ] (http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/sikorski;prosi;polakow;nie;jedzcie;do;egiptu,46,0,762926.html) Sikorski prosi Polaków: Nie jedźcie do Egiptu Ewakuacje swoich obywateli zapowiedziały m.in. USA, Turcja i Kanada.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/131/t83075.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/el;baradei;mubarak;musi;odejsc,63,0,762943.html) El Baradei: Mubarak musi odejść Laureat Nagrody Nobla Mohamed El Baradei dołączył do żądających ustąpienia prezydenta Egiptu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t84793.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/egipt;zaklady;nissana;wstrzymuja;prace,47,0,762927.html) Egipt: Zakłady Nissana wstrzymują pracę Producent samochodów wezwał zatrudnionych w nim Japończyków do ucieczki z tego kraju.
Tagi: zamieszki w egipcie, egipt, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz