Notowania

biuro podróży
17.08.2012 13:29

Biuro podróży Summerelse. Pół tysiąca osób wróciło do kraju

Koszt organizacji ich powrotu wyniósł 550 tysięcy złotych. Z tego 180 tysięcy Urząd zapłacił z własnych środków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

*Wszyscy klienci niewypłacalnego biura podróży Summerelse - 526 osób - wrócili już do kraju - poinformował mazowiecki urząd marszałkowski. Koszt organizacji ich powrotu wyniósł 550 tys. złotych, z czego 180 tys. zł urząd zapłacił z własnych środków. *

_ Gwarancja ubezpieczeniowa w TU Europa SA to zaledwie 396 tys. zł. Zabrakło zatem ok. 180 tys. zł. Aby móc sprowadzić bezpiecznie turystów do Polski, urząd marszałkowski jest zmuszony wyłożyć na ten cel własne środki, mimo że jest to zadanie zlecone przez administrację rządową. Marszałek Województwa Mazowieckiego wystąpił już do Wojewody Mazowieckiego o zabezpieczenie środków z budżetu państwa na pokrycie tych wydatków _ - napisano w komunikacie.

W momencie upadku biura podróży Summerelse poza granicami kraju wypoczywało 526 turystów. Przebywali w Grecji (88), w Egipcie (226), Bułgarii (75), Hiszpanii (70) i Turcji (67). Ostatnia, 20-osobowa grupa turystów wróciła do Polski z Egiptu wczoraj wieczorem.

Firma ORIAC Polska Sp. z o.o. Biuro Podróży Summerelse złożyła 9 sierpnia br. w urzędzie marszałkowskim województwa mazowieckiego oświadczenie o niewypłacalności.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamiast wakacji mogą liczyć na pieniądze Samorząd województwa śląskiego nie wyklucza procesu z biurem w tej sprawie.
Turyści wracają do kraju. Nie wszystkim się uda Z tym biurem z Polski wyleciało około 600 osób. Głównie do Egiptu, Grecji i na Majorkę.
Upada dziewiąte biuro podróży. NIK skontroluje całą branżę Ostatnim biurem, które przyznało, że nie będzie w stanie sprowadzić około 600 klientów do domów jest Summerelse.
Tagi: biuro podróży, summerelse, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz