Notowania

rostowski
19.08.2013 08:45

Błaszczak: Rostowski to fundament rządu Tuska

Zdaniem szefa klubu PiS, minister powinien zostać odwołany, ale premier tego nie zrobi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Doniesienia o odwołaniu ministra finansów Jacka Rostowskiego to temat zastępczy - mówi szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Premier Donald Tusk planuje dokonać zmiany na stanowisku ministra finansów w ramach przetasowań w rządzie, planowanych za kilka miesięcy, poinformowała agencja Reuters

Gość radiowej Jedynki uważa, że minister powinien zostać odwołany, jednak do tego nie dojdzie. Szef klubu PiS wyjaśnił, że dymisja Rostowskiego, który niedawno został mianowany wicepremierem, oznaczałaby osłabienie rządu Donalda Tuska.

Zdaniem Błaszczaka, pogłoski o odwołaniu Rostowskiego mają odwrócić uwagę Polaków od niekompetencji tego ministra, która doprowadziła do wielkiej dziury w budżecie państwa.

Premier Donald Tusk planuje dokonać zmiany na stanowisku ministra finansów w ramach przetasowań w rządzie, planowanych za kilka miesięcy, dowiedziała się agencja Reuters z trzech źródeł _ z wiedzą na temat sposobu myślenia Tuska _. Jak twierdzą źródła, decyzja ta ma pomóc odbudować zaufanie do Platformy Obywatelskiej w ramach przygotowań do wyborów samorządowych (2014) i parlamentarnych (2015).

_ - Plan polega na tym, żeby go (Rostowskiego) zastąpić w ramach przetasowań w rządzie, które obejmą też dymisje np. (Joanny) Muchy i (Marcina) Korolca _ - powiedziała Reutersowi wysoko postawiona osoba z kręgów rządowych.

Jednakże dojdzie do tego za kilka miesięcy - a tymczasem wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski może dokończyć nowelizację budżetu i zająć się przyszłoroczną ustawą budżetową, dodało źródło.

Reuters informuje, że resort finansów nie odpowiadał na próby kontaktu. Wcześniej w tym miesiącu rzecznik rządu Paweł Graś mówił, że na razie nic nie wskazuje na to, by Rostowski miał stracić swoje stanowisko. Zapowiedział też, że w połowie kadencji premier dokona podsumowania pracy resortów i ich szefów.

Czytaj więcej w Money.pl
Rostowski wyleci z rządu? Rzecznik ujawnia Paweł Graś zapowiedział, że premier dokona podsumowania pracy resortów i ich szefów. Co z taśmami Tuska?
Piechociński mówi o przyszłości Rostowskiego Zagraniczne agencje, ale i polscy dziennikarze donoszą, że może dojść do dymisji ministra finansów.
Jacek Rostowski do wymiany? Sensacyjne doniesienia Jedna z amerykańskich agencji podaje nazwiska następców.
Tagi: rostowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz