Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Błaszczak: Rostowski to fundament rządu Tuska

0
Podziel się:

Zdaniem szefa klubu PiS, minister powinien zostać odwołany, ale premier tego nie zrobi.

Błaszczak: Rostowski to fundament rządu Tuska
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFghkUvF

Doniesienia o odwołaniu ministra finansów Jacka Rostowskiego to temat zastępczy - mówi szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Premier Donald Tusk planuje dokonać zmiany na stanowisku ministra finansów w ramach przetasowań w rządzie, planowanych za kilka miesięcy, poinformowała agencja Reuters

Gość radiowej Jedynki uważa, że minister powinien zostać odwołany, jednak do tego nie dojdzie. Szef klubu PiS wyjaśnił, że dymisja Rostowskiego, który niedawno został mianowany wicepremierem, oznaczałaby osłabienie rządu Donalda Tuska.

Zdaniem Błaszczaka, pogłoski o odwołaniu Rostowskiego mają odwrócić uwagę Polaków od niekompetencji tego ministra, która doprowadziła do wielkiej dziury w budżecie państwa.

bFghkUvH

Premier Donald Tusk planuje dokonać zmiany na stanowisku ministra finansów w ramach przetasowań w rządzie, planowanych za kilka miesięcy, dowiedziała się agencja Reuters z trzech źródeł _ z wiedzą na temat sposobu myślenia Tuska _. Jak twierdzą źródła, decyzja ta ma pomóc odbudować zaufanie do Platformy Obywatelskiej w ramach przygotowań do wyborów samorządowych (2014) i parlamentarnych (2015).

_ - Plan polega na tym, żeby go (Rostowskiego) zastąpić w ramach przetasowań w rządzie, które obejmą też dymisje np. (Joanny) Muchy i (Marcina) Korolca _ - powiedziała Reutersowi wysoko postawiona osoba z kręgów rządowych.

Jednakże dojdzie do tego za kilka miesięcy - a tymczasem wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski może dokończyć nowelizację budżetu i zająć się przyszłoroczną ustawą budżetową, dodało źródło.

Reuters informuje, że resort finansów nie odpowiadał na próby kontaktu. Wcześniej w tym miesiącu rzecznik rządu Paweł Graś mówił, że na razie nic nie wskazuje na to, by Rostowski miał stracić swoje stanowisko. Zapowiedział też, że w połowie kadencji premier dokona podsumowania pracy resortów i ich szefów.

bFghkUvN
Czytaj więcej w Money.pl
Rostowski wyleci z rządu? Rzecznik ujawnia Paweł Graś zapowiedział, że premier dokona podsumowania pracy resortów i ich szefów. Co z taśmami Tuska?
Piechociński mówi o przyszłości Rostowskiego Zagraniczne agencje, ale i polscy dziennikarze donoszą, że może dojść do dymisji ministra finansów.
Jacek Rostowski do wymiany? Sensacyjne doniesienia Jedna z amerykańskich agencji podaje nazwiska następców.
bFghkUwi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)