Notowania

Bliski finał prywatyzacji Zespołu Elektrowni PAK

Negocjacje Rafako z Ministerstwem Skarbu mogą potrwać do końca listopada.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Martin33/Dreamstime)

Prywatyzacja Zespołu Elektrowni PAK może zostać sfinalizowana przed końcem 2010 roku - poinformował dziennikarzy wiceminister skarbu Jan Bury.

_ - Proces negocjacji jest tak zaawansowany i racjonalnie prowadzony, że wydaje się, iż do końca roku transakcja zostanie sfinalizowana _ - powiedział Bury.

W czwartek w podobnym tonie wypowiadał się prezes Rafako, z którym MSP prowadzi negocjacje w sprawie ZE PAK.

ZE PAK SA jest drugim co do wielkości krajowym producentem energii elektrycznej otrzymywanej z węgla brunatnego. Łączna moc zainstalowana elektrowni wynosi 2.467 MW.

Mariusz Różacki poinformował, że negocjacje Rafako z Ministerstwem Skarbu Państwa mogą potrwać do końca listopada, a ewentualne podpisanie umowy spodziewane jest przed końcem 2010 roku.

MSP chce sprzedać 50 proc. akcji Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin oraz 85 proc. dwóch kopalni węgla brunatnego Adamów i Konin.

ZE PAK koncentruje się na produkcji energii elektrycznej i cieplnej. Zespół tworzą trzy elektrownie: Pątnów I, Adamów i Konin. Do grupy kapitałowej ZE PAK należy też Elektrownia Pątnów II, która składa się z jednego bloku energetycznego.

Kopalnie węgla brunatnego Konin i Adamów to - obok KWB Bełchatów i KWB Turów - dwie z czterech kopalń węgla brunatnego w Polsce. Głównym odbiorcami ich surowca jest ZE PAK.

Tagi: prywatyzacja spółek skarbu państwa, pak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz