Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dreamliner
19.01.2013 08:03

Boeing będzie nadal produkował Dreamlinery, ale dopiero po kontroli

Władze lotnicze w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Indiach, Chile i UE zdecydowały się w czwartek zatrzymać na ziemi wszystkie Boeingi 787.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Koncern Boeing poinformował w piątek, że do czasu wyjaśnienia przyczyn problemów z akumulatorami w samolotach typu 787 Dreamliner tymczasowo wstrzyma ich dostawy, ale produkcja tych maszyn będzie kontynuowana.

_ - Produkcja samolotów 787 będzie kontynuowana, ale nie będziemy ich dostarczać do czasu zaaprobowania przez Federalny Urząd ds. Lotnictwa (FAA) metody przywrócenia pełnych możliwości bezpiecznego eksploatowania tego samolotu oraz wdrożenia tej metody _ - oświadczył rzecznik koncernu.

Władze lotnicze w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Indiach, Chile i UE zdecydowały się w czwartek zatrzymać na ziemi wszystkie Boeingi 787 z powodu wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa akumulatorów zamontowanych w tych maszynach.

Decyzję taką spowodowała seria usterek technicznych z udziałem Dreamlinerów. Bezterminowo uziemiono ponad połowę z dostarczonych do tej pory 50 maszyn, w tym 24 japońskie i dwie polskie.

Czytaj więcej w Money.pl
Połowa Dreamlinerów na świecie uziemiona Jako pierwsi o wstrzymaniu lotów zdecydowali amerykanie. Po nich na ten krok zdecydowały się Japonia, Indie i Chile.
Wszystkie Dreamlinery uziemione w USA Według ekspertów, awaria na pokładach groziła pożarem. Co dalej z polskimi pasażerami?
Kolejna groźna awaria w Dreamlinerze Do wycieku paliwa doszło w Boeingu 787 Dreamliner japońskich linii Japan Airlines, który ruszał właśnie do startu z Bostonu do Tokio - informuje telewizja CNN.
Tagi: dreamliner, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz