Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Boeing i CME zainwestują w Polsce?

0
Podziel się:

Amerykańskie firmy zaprosił podczas wizyty w USA wicepremier Waldemar Pawlak.

Boeing i CME zainwestują w Polsce?
(PAP/Radek Pietruszka)

Wicepremier i minister gospodarkiWaldemar Pawlakpodczas wizyty w USA rozmawiał o polsko-amerykańskiej wymianie handlowej i amerykańskichinwestycjach w Polsce.

Podczas wizyty w Chicago wicepremier odwiedził Giełdę Handlową (Chicago Mercantile Exchange - CME). Z jej kierownictwem rozmawiał o możliwościach współpracy z podobnymi instytucjami w Polsce i całej Europie środkowowschodniej. - _ Warszawa może być tu na pewno silnym partnerem jeśli chodzi o wyjście na cały region _ - ocenia Waldemar Pawlak.

Przedmiotem transakcji na CME, która istnieje od 1898 roku, są instrumenty finansowe, takie jak akcje, kontrakty terminowe, opcje a także waluty. - _ To są rzeczy potrzebne dziś dla przemysłu, aby ograniczyć ryzyko zmian kursu walut, stóp procentowych. W Warszawie tego rodzaju instytucje już zaczynają funkcjonować _ -uważa Pawlak.

Wicepremier spotkał się też w Chicago z burmistrzem miasta Richardem Daley'em i rozmawiał z nim o ewentualnych inwestycjach CME w Polsce oraz o inwestycjach koncernu Boeing, który ma główną bazę w Chicago.

W środę i czwartek Pawlak przebywał w Kalifornii, gdzie w tamtejszej Dolinie Krzemowej rozmawiał z przedstawicielami firm informatycznych, z których część inwestuje w Polsce. Jak powiedział, koncern Cisco Systems, zajmujący się produkcją i obsługą urządzeń do połączeń internetowych, jest zainteresowany rozszerzeniem swoich przedsięwzięć edukacyjnych w Polsce.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)