Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Boni: 20 mld zł oszczędności to za mało

0
Podziel się:

Na przełomie stycznia i lutego rząd przygotował plan cięć w budżecie na 19,7 mld złotych.

Boni: 20 mld zł oszczędności to za mało
(PAP/Tomasz Gzell)
bEKKOMLF

*Zdaniem szefa doradców premieraMichała Boniegoluka w budżecie jest niewątpliwie większa niż 20 mld zł, które udało się wygospodarować na przełomie stycznia i lutego. *Rząd zaplanował na ten rok deficyt budżetu na poziomie 18,2 mld zł. Wobec prognozowanego spowolnienia gospodarczego w lutym rząd przygotował plan cięć wydatków i zmianę finansowania inwestycji na kwotę 19,7 mld zł.

_ - Luka jest niewątpliwie większa niż te 20 mld zł, które udało się wygospodarować na przełomie stycznia i lutego. Żeby tej luki nie było trzeba będzie rozważać wszystkie rozwiązania. Zarówno te, które mogą dotyczyć kwestii składkowych, akcyzowych. Pojawiają się głosy na temat podatków, i co może najważniejsze, przyspieszenie tempa prywatyzacji, jak również dywidenda _ - wyjaśnił Boni w Radiu Zet.

ZOBACZ TAKŻE:

bEKKOMLH

Zdaniem Boniego, nie ma decyzji w sprawie podwyższenia składki rentowej ani akcyzy.

_ - To są najbliższe 2-3 tygodnie, kiedy będziemy o tym dyskutowali. Kiedy się analizuje przychody do budżetu tegoroczne i analizuje wydatki widać, że trzeba będzie dokonać korekty budżetu i wtedy kiedy się planuje budżet na przyszły rok widać to niespięcie, tę lukę _ - podkreślił doradca premiera.

bEKKOMLN
bEKKOMMi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)