Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse publiczne
21.11.2009 16:19

Boni: Musimy zrobić porządek w finansach publicznych

To główne zadanie, jakie stoi przed rządem Donalda Tuska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Uporządkowanie finansów publicznych oraz zwiększenie efektywności funduszy emerytalnych - to *według szefa doradców premiera Michała Boniego *główne zadania, jakie stoją przed gabinetem Donalda Tuska.

Boni, podczas konferencji prasowej podsumowującej dwa lata rządów PO-PSL, jako kolejne ważne zadanie wymienił uczynienie gospodarki polskiej innowacyjną, w tym m.in. lepszy dostęp do edukacji na poziomie wyższym. Minister podkreślił, że po raz pierwszy od 20 lat odrabiamy zaległości infrastrukturalne, jest to ważne - jak mówił - dla pomniejszania różnic między regionami.

Boni podkreślał, że trzeba zacząć wykorzystać nowoczesne technologie i _ dokonać skoku _ w cyfryzacji administracji.

_ - Obiecujemy, że w ciągu najbliższych miesięcy w ramach programu Polska Cyfrowa wykorzystanie elektronicznych sieci do sprawnego państwa będzie na o wiele wyższym poziomie _ - zapowiedział Boni.

Szef doradców premiera przypomniał także, że Polska dobrze dała sobie radę z kryzysem oraz że ma najlepsze wyniki, jeśli chodzi o wzrost gospodarczy.

Boni przekonywał, że dzięki bardzo dobremu wykorzystaniu środków unijnych rozwijają się inwestycje, w tym infrastrukturalne i energetyczne. Minister podkreślił, że Polska wywalczyła sobie w ubiegłym roku dobre rozwiązania w kwestii pakietu energetyczno-klimatycznego.

_ - Udało się to, by percepcja szans była silniejsza niż percepcja kryzysu i poczucia przegranej _ - uważa minister.

Według Boniego, w tej chwili należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jak obecnie, pod koniec 2009 roku, _ spiąć założenia reformatorskie rządu _ z wychodzeniem z kryzysu i stworzeniem perspektywy na przyszłość.

Minister zapowiedział, że główne zadania stojące przed rządem w tej chwili to m.in. porządek w finansach publicznych, w tym _ danie sobie rady z zagrożeniem związanym z narastaniem długu publicznego, do czego będzie prowadziła koncepcja reguły wydatkowej _.

To także - jak mówił Boni - przegląd emerytalny, który miałby ograniczyć generowanie długu publicznego oraz zwiększenie efektywności funduszy emerytalnych, bo _ najważniejszy jest przyszły emeryt i jego emerytura _.

Tagi: finanse publiczne, gospodarka, boni, system emerytalny, wiadomości, wiadmomości, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz