Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Boni o pomocy dla poszkodowanych przez nawałnice

0
Podziel się:

Ostatnio największe szkody spowodowane burzami i nawałnicami odnotowano w województwach: dolnośląskim, lubuskim, opolskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim.

Boni o pomocy dla poszkodowanych przez nawałnice
(Iwanczuk/Reporter)

Michał Boni rozmawiał z przedstawicielami województw, w których odnotowano największe szkody spowodowane burzami i nawałnicami. Minister administracji i cyfryzacji mówił o konieczności uruchomienia pomocy dla poszkodowanych przez wodę mieszkańców.

Minister Boni przypomniał także, że prognozy mówią o możliwości ponownego wystąpienia gwałtownych zjawisk pogodowych. W związku z tym, do odwołania, obowiązuje alert dla wszystkich wojewódzkich zespołów zarządzania kryzysowego.

Ostatnio największe szkody spowodowane burzami i nawałnicami odnotowano w nocy z 29 na 30 lipca 2013 r., w województwach: dolnośląskim, lubuskim, opolskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim. Szczególnie dotknięte zostały miejscowości Olszyna i Leśna (woj. dolnośląskie).

Na terenie województw struktury zarządzania kryzysowego (na poziomie administracji rządowej i samorządów) podjęły działania związane z pomocą osobom poszkodowanym oraz z usuwaniem skutków gwałtownych zjawisk atmosferycznych w sposób adekwatny do skali zagrożenia, z wykorzystaniem wszystkich dostępnych środków.

Działania służb ratowniczych (głównie PSP i OSP) polegały przede wszystkim na: wypompowywaniu wody z zalanych budynków, usuwaniu połamanych drzew i gałęzi, powiadamianiu i ostrzeganiu ludności, doraźnej ewakuacji ludności oraz w miarę możliwości - mienia, umacnianiu wałów udrażnianiu rowów, przepustów i kanalizacji burzowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Złe wiadomości ws. pogody. Resort ostrzega W województwach: warmińsko-mazurskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim oraz śląskim mogą wystąpić burze z gradem.
Straszna noc. Żywioł wygonił ludzi z domów Nawałnice pozbawiły prądu tysiące mieszkań i zalały kilka miejscowości. Uszkodziły też gazociąg, który groził wybuchem, w wezbrane rzeki zerwały kilka mostów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)