Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bramki na autostradach to archaizm. "Konieczny nowy system opłat"

0
Podziel się:

Krótkowzroczna i polityczna - tak decyzję w sprawie opłat za autostrady ocenia Michał Beim z Instytutu Sobieskiego.

Bramki na autostradach to archaizm. "Konieczny nowy system opłat"
(Wojciech Stróżyk/Reporter)
bETDxTph

Premier Donald Tusk ogłosił, że w sierpniowe weekendy przejazd autostradą A1 będzie bezpłatny.

Zdaniem eksperta, taki ruch nie przyniesie zamierzonego efektu. Kierowcy i tak będą stać w korkach tyle, że gdzie indziej.

_ - Zdejmując korki z wjazdów na bramki czy zjazdów, przeniesiemy je na węzły autostradowe - _ uważa ekspert. Wszystko dlatego, że Polska jest drugim krajem w UE, pod względem odsetka samochodów osobowych wśród użytkowników dróg.

bETDxTpj

Michał Beim uważa, że system pobierania opłat na bramkach jest przestarzały i należy go szybko zastąpić innym rozwiązaniem. Jego zdaniem, najlepszą alternatywą jest system ViaAuto.

Ekspert przypomina też, że nad wspólnym systemem opłat za korzystanie z autostrad pracuje już Unia Europejska. Michał Beim uważa jednak, że efekty tych prac poznamy dopiero za kilka lat. Jego zdaniem, warto więc wdrożyć nowy, krajowy system.

Czytaj więcej w Money.pl
Mniejsze korki na autostradach. Od kiedy? W weekendy sierpniowe zostaną zawieszone opłaty za korzystanie z autostrady A1, w jej części prowadzącej nad morze. Donald Tusk powiedział, że decyzja ta ma pomóc rozładować korki na autostradzie.
"Konieczna zmiana poboru opłat za autostrady" Obecnie opłaty za przejazd autostradami pobierane są w specjalnych bramkach, przez co powstają ogromne zatory.
Tam jest najmniej wypadków. Sprawdź, gdzie Jednak, gdy już dojdzie tam do wypadku, to z reguły jest on tragiczny w skutkach, ze względu na prędkość - mówią eksperci.
bETDxTpK
KOMENTARZE
(0)