Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Branża budowlana liczy się z pogorszeniem koniunktury

0
Podziel się:

Większość przedsiębiorców z branży budowlanej uważa, że ich sytuacja finansowa nie ulegnie zmianom, 40 procent jest przekonanych, że pogorszy się.

Branża budowlana liczy się z pogorszeniem koniunktury
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEJbSIWJ

Większość przedsiębiorców z branży budowlanej uważa, że ich sytuacja finansowa nie ulegnie zmianom, 40 procent jest przekonanych, że pogorszy się. 3/4 ankietowanych firm prognozuje, że pensje nie będą rosły, połowa nie planuje zwiększenia możliwości produkcyjnych.

Dodatkowo rok 2012 pozostawił po sobie niezapłacone rachunki. Z raportu wynika, że 40 procent badanych firm oczekuje na zaległe płatności, których suma przekracza 100 tysięcy złotych.

Jego autorzy podkreślają, że sytuacja branży budowlanej w porównaniu z innymi sektorami gospodarki wypada blado. W 2012 roku sektor ten miał bardzo złą passę - przed Mistrzostwami Euro 2012 dyskusja dotyczyła przede wszystkim tego, czy uda się na czas przygotować kluczowe inwestycje. Po turnieju przyszedł czas rozliczenia kosztów. Skończyło się kilkoma upadłościami oraz częstymi problemami mniejszych podwykonawców z odzyskaniem zaległych płatności.

bEJbSIWL

Opinie przedsiębiorców potwierdzają, że 2013 rok będzie okresem, w którym ich sytuacja finansowa pogorszy się lub nie ulegnie zmianie.

Czytaj więcej w Money.pl
Planujesz remont? Zobacz, ile zapłacisz Ogólny klimat koniunktury w budownictwie w marcu oceniany jest mniej pesymistycznie niż w lutym.
Nastroje w budownictwie zmieniają się. Jak? Prognozy ogólnej sytuacji gospodarczej, jak i budownictwa w II kwartale 2012 r. są lepsze od obecnych ocen.
bEJbSIXm
budownictwo
wiadomości
KOMENTARZE
(0)