Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
20.04.2005 12:14

Brat nowego papieża ma nadzieję, że Benedykt XVI sprosta czekającym go zadaniom

Brat nowego papieża Georg Ratzinger obawia się o jego zdrowie. W wywiadzie telewizyjnym 81-letni prałat przyznał, że był zaszokowany, gdy dowiedział się o wyniku wczorajszego konklawe. Georg Ratzinger powiedział, że w wieku 78 lat nie należy podejmować się zadania, stanowiącego tak ogromne wyzwanie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Brat nowego papieża Georg Ratzinger obawia się o jego zdrowie.

W wywiadzie telewizyjnym 81-letni prałat przyznał, że był zaszokowany, gdy dowiedział się o wyniku wczorajszego konklawe.

Georg Ratzinger powiedział, że w wieku 78 lat nie należy podejmować się zadania, stanowiącego tak ogromne wyzwanie. W wywiadzie udzielonym telewizji ARD wyraził też nadzieję, że siły pozwolą jego bratu sprostać czekającym go zadaniom.

Georg Ratzinger ubolewa, że po wyborze jego brata na papieża ucierpią ich stosunki rodzinne. "Więź pozostanie ta sama, ale kontakty zapewne staną się rzadsze" - powiedział brat Benedykta XVI. Wyraził też nadzieję, że osłabnie męczące go zainteresowanie mediów jego osobą.

Joseph Ratzinger regularnie odwiedział swego starszego brata w Ratyzbonie w Bawarii. Obecny papież jest nadal formalnie zameldowany w tym mieście.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz