Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Broń chemiczna w Syrii. Chiny zadowolone z propozycji Rosji

0
Podziel się:

Władze Chin są zadowolone z rosyjskiej propozycji i popierają objęcie międzynarodową kontrolą broni chemicznej w Syrii, by dzięki temu zapobiec planowanemu przez USA uderzeniu militarnemu.

Broń chemiczna w Syrii. Chiny zadowolone z propozycji Rosji
(Xinhua News/East News)
bECzvcOd

Władze Chin są zadowolone z rosyjskiej propozycji i popierają objęcie międzynarodową kontrolą broni chemicznej w Syrii, by dzięki temu zapobiec planowanemu przez USA uderzeniu militarnemu - powiedział rzecznik chińskiego MSZ Hong Lei.

Rzecznik dodał, że jeszcze tego dnia do Chin przybędzie delegacja syryjskiej opozycji.

W poniedziałek rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow poinformował, że Rosja złożyła Syrii ofertę w sprawie ustanowienia kontroli nad syryjską bronią chemiczną i jej zniszczenie. Krótko potem szef MSZ Syrii Walid el-Mualim powiedział, że jego kraj przyjmuje z zadowoleniem tę propozycję.

bECzvcOf

Deklaracje szefów dyplomacji Rosji i Syrii nastąpiły w kilka godzin po wypowiedzi sekretarza stanu USA Johna Kerry'ego w sprawie Syrii. Kerry powiedział, że prezydent Baszar el-Asad może zapobiec interwencji zbrojnej USA, jeśli przekaże wspólnocie międzynarodowej całą swą broń chemiczną.

Wobec rosyjskiej propozycji USA jednak zachowują sceptycyzm. Stany Zjednoczone chcą interweniować zbrojnie w Syrii, gdyż są przekonane, że to reżim Asada użył broni chemicznej 21 sierpnia na przedmieściach Damaszku.

Czytaj więcej w Money.pl
"Amerykanie nie mają dowodów ws. Syrii" - _ To, co pokazali nam Amerykanie, absolutnie nas nie przekonało. Tam nie ma faktów _ - powiedział Siergiej Ławrow, minister spraw zagranicznych.
Poważne konsekwencje ataku na Syrię. Rosja ostrzega Zachód Według Kremla oskarżenia krajów zachodnich o użycie broni chemicznej nie są poparte dowodami.
"Użycie sarinu to mogła być prowokacja" Rzecznik rosyjskiego MSZ oświadczył, że okoliczności, w jakich pojawiły się doniesienia o użyciu broni chemicznej sugerują, że atak mógł być prowokacją syryjskiej opozycji.
bECzvcOG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)