Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Broń chemiczna w Syrii. Rosja nie wierzy w dowody, które zebrało USA

0
Podziel się:

- To, co pokazali nam Amerykanie, absolutnie nas nie przekonało. Tam nie ma faktów - powiedział Siergiej Ławrow, minister spraw zagranicznych.

Broń chemiczna w Syrii. Rosja nie wierzy w dowody, które zebrało USA
(AP/Fotolink/East News)
bEUMxqYB

- _ Utrzymywanie w tajemnicy przez USA danych o użyciu broni chemicznej w Syrii jest niestosowne _ - uważa minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow.

Ławrow oświadczył też, że informacje na ten temat, przedstawione Federacji Rosyjskiej przez Stany Zjednoczone, nie zawierały niczego konkretnego._ _

_ - Pokazano nam jakieś materiały, które nie zawierały niczego konkretnego: ani map geograficznych, ani nazw. Była w nich masa nieścisłości. Mamy bardzo dużo wątpliwości _ - oznajmił szef MSZ FR, występując na inauguracji roku akademickiego w elitarnym Moskiewskim Państwowym Instytucie Stosunków Międzynarodowych._ - To, co nam pokazano, absolutnie nas nie przekonało. Tam nie ma faktów _ - dodał.

bEUMxqYD

Ławrow oznajmił, że jeśli Waszyngton _ rzeczywiście jest w posiadaniu jakichś supertajnych danych, to powinien uchylić klauzulę tajności _. _ Chodzi o sprawy wojny i pokoju. Kontynuowanie gry w sekrety jest niestosowne _ - wskazał.

Sekretarz stanu USA John Kerry poinformował w niedzielę, ze Waszyngton przedstawił Moskwie dowody na użycie przez syryjskie władze broni chemicznej przeciwko własnym obywatelom, jednak strona rosyjska nie uznała ich za wiarygodne i pozostała przy swoim zdaniu.

Wcześniej prezydent Rosji Władimir Putin zażądał od Stanów Zjednoczonych dostarczenia dowodów, że to syryjski reżim użył broni chemicznej na przedmieściach Damaszku. Wersję taką określił jako _ głupstwo nie z tej ziemi _.

Według danych USA w ataku z 21 sierpnia, przeprowadzonym przez siły reżimu syryjskiego, zginęło co najmniej 1429 osób. Rząd Syrii twierdzi, że broni chemicznej użyli rebelianci walczący o obalenie prezydenta Baszara el-Asada.

bEUMxqYJ

Kerry przekazał, że USA mają dowody, iż w Syrii użyto sarinu. Dowodów tych dostarczyły próbki włosów i krwi przekazane Waszyngtonowi przez tych, którzy jako pierwsi pospieszyli z pomocą ofiarom ataku w Damaszku.

Czytaj więcej w Money.pl
Wojna w Syrii? Kerry podgrzewa atmosferę - _ Stany Zjednoczone mają dowody na to, że syryjski reżim użył broni chemicznej _ - poinformował sekretarz stanu.
Bez porozumienia w ONZ. USA ostrzegają Rosję Sprzeciw Rosji wobec działań Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie konfliktu w Syrii nie może służyć ochronie rządu syryjskiego - zadeklarował Departament Stanu USA.
Poważne konsekwencje ataku na Syrię. Rosja ostrzega Zachód Według Kremla oskarżenia krajów zachodnich o użycie broni chemicznej nie są poparte dowodami.
bEUMxqZe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)