Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bronisław Komorowski honorowym obywatelem Wisły

0
Podziel się:

Miasto bardzo rzadko przyznaje honorowe obywatelstwa. Komorowski będzie dopiero szóstą osobą, która została w ten sposób uhonorowana.

Bronisław Komorowski honorowym obywatelem Wisły
(Piotr Tracz/REPORTER)
bEShrUjV

Prezydent Bronisław Komorowski został honorowym obywatelem Wisły w Beskidzie Śląskim. Radni z górskiego kurortu podjęli decyzję jednogłośnie - poinformował w poniedziałek Łukasz Bielski z wiślańskiego magistratu.

Bielski powiedział, że wyróżnienie jest wyrazem uznania za inicjatywy prezydenta, które promują miasto. Bronisław Komorowski często odwiedza rezydencję na Zadnim Groniu, w której gości prezydentów innych państw. Zimą chętnie korzysta z wiślańskich stoków. Lobbował też na rzecz modernizacji kompleksu małych skoczni narciarskich w centrum miasta.

Wisła bardzo rzadko przyznaje honorowe obywatelstwa. Komorowski będzie dopiero szóstą osobą, która została w ten sposób uhonorowana. Przed II wojną otrzymali je: prezydent Ignacy Mościcki i wojewoda śląski Michał Grażyński. Kolejne tytuły zostały przyznane w minionym 25-leciu. Wyróżnieni zostali: pośmiertnie twórca zespołu pieśni i tańca Śląsk Stanisław Hadyna, b. prezydent Aleksander Kwaśniewski oraz b. premier i b. szef PE Jerzy Buzek.

bEShrUjX

Czytaj więcej w Money.pl

bEShrUky
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)