Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Brown będzie walczyć ze zmianami klimatu

0
Podziel się:

Brytyjski premier ręczy, że jego kraj do roku 2020 będzie wytwarzać 40 do 50% swojej energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

Brown będzie walczyć ze zmianami klimatu
(EPA/PAP)

Gordon Brown uważa, że brytyjską gospodarkę i całe społeczeństwo czekają "trudne wybory i decyzje".

Gordon Brown zaręczył, że Wielka Brytania wypełni zalecenia Unii Europejskiej w zakresie generowania energii ze źródeł odnawialnych i obniżenia emisji związków węgla. Jak stwierdził, można je nawet podwyższyć.

_ Do roku 2020 Wielka Brytania ma wytwarzać 40 do 50% swojej energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych - w elektrowniach wodnych, słonecznych, wiatrowych i spalających biomasę. _

Brytyjski premier zapowiedział subsydia na remonty energochłonnych domów i powołanie Zielonej Służby, która ma doradzać obywatelom, jak praktycznie obniżyć zużycie i straty energii. Służba ma też oferować porady na temat oszczędzania wody oraz redukcji ilości odpadów i recyklingu. Plan redukcji nadmiaru opakowań, zwłaszcza plastikowych, ma być tematem planowanego przez rząd forum największych sieci handlowych.

Gordon Brown powiedział, że zmiany klimatyczne są efektem działań wielu pokoleń, ale "ich opanowanie musi się stać naczelnym zadaniem naszej generacji". Będzie to wymagać czwartej rewolucji technologicznej - po rewolucji parowej, spalinowej i informatycznej - a Wielka Brytania ma szansę stworzyć tysiące miejsc pracy i wielki rynek eksportowy.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)