Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bruksela nie wierzy w obniżenie deficytu

0
Podziel się

Szef KE uważa też, że na dłuższą metę reforma emerytalna pogorszy sytuację Polski.

Bruksela nie wierzy w obniżenie deficytu
(ec.europa.eu)
bDyGgvfV

Przewodniczący Komisji Europejskiej podtrzymał wcześniejsze zastrzeżenia Brukseli dotyczące kondycji finansów publicznych w Polsce i żądania skutecznej redukcji deficytu.

Zwracał na to uwagę komisarz do spraw gospodarczych i walutowych Olli Rehn w liście wysłanym do ministra finansów Jacka Rostowskiego przed kilkunastoma dniami. Unijny komisarz apelował o szybkie reformy, które pozwoliłyby obniżyć deficyt finansów publicznych poniżej dozwolonego limitu 3 procent Produktu Krajowego Brutto w przyszłym roku.

Z ostatnich prognoz Brukseli wynika, że ten pułap zostanie przekroczony. Szef Komisji Jose Barroso powiedział po spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem w Brukseli, że to stanowisko Komisji nie zmieniło się.

bDyGgvfX

- _ Oczywiście, kiedy komisarz Rehn zwraca się do unijnych rządów, robi to w imieniu całej Komisji Europejskiej. To jest temat, który powinniśmy przedyskutować z naszymi polskimi partnerami. Sądzę, że wszystkie kraje członkowskie powinny zrobić wysiłki i wypełnić złożone wcześniej zobowiązania, które zapewnią stabilność finansową w Unii Europejskiej _ - mówi Barroso.

Bruksela uważa, że nawet proponowane zmiany w reformie emerytalnej nie poprawią znacząco kondycji finansów publicznych w Polsce. Jej zdaniem, pozwolą one jedynie w krótkim terminie zredukować deficyt, natomiast w dłuższej perspektywie spowodują jeszcze większe koszty.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t96378.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/barroso;broni;spojnosci;skorzysta;polska,227,0,763107.html) Barroso broni spójności. Skorzysta Polska? Unijna polityka spójności wspiera biedniejsze regiony krajów wspólnoty europejskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/60/t110140.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/troche;gorzej;z;nastrojami;w;gospodarce,32,0,761120.html) Trochę gorzej z nastrojami w gospodarce Według Komisji Europejskiej, pesymistów przybyło w handlu, usługach i budownictwie.
bDyGgvgy
kraj
wiadomości
KOMENTARZE
(0)