Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bruksela prognozuje: Polska zwolni przez kryzys

0
Podziel się:

Komisja Europejska spodziewa się, że w przyszłym roku PKB Polski urośnie o niecałe 4 procent.

Bruksela prognozuje: Polska zwolni przez kryzys
(PAP/EPA)
bFdEQaPV

Polska gospodarka odczuje skutki kryzysu finansowego - Komisja Europejska przewiduje słabszy wzrost gospodarczy w naszym kraju.

Jeszcze w tym roku Bruksela odnotuje dla Polski nieznaczny wzrost gospodarczy do poziomu 5,4 procenta produktu krajowego brutto, ale już w przyszłym roku spadnie on poniżej 4 procent, by nieznacznie przekroczyć ten próg za 2 lata.

Słabszy popyt wewnętrzny i spadek inwestycji spowodują spowolnienie wzrostu gospodarczego - stwierdziła Komisja Europejska. Na gorsze wyniki wpływ ma także spadek eksportu, spowodowany pogorszeniem się sytuacji w całej Unii, głównego partnera handlowego Polski.

bFdEQaPX

Jeśli chodzi o bezrobocie, to - jak stwierdza Bruksela - w pierwszej połowie roku nastąpiła imponująca poprawa. Ale już w przyszłym roku spadek bezrobocia ulegnie zahamowaniu. W przyszłym roku wyniesie 7,3 procenta, a za 2 lata wzrośnie do 7,8 procenta. Spadnie natomiast inflacja - o prawie 1 punkt procentowy w porównaniu z prognozami sprzed pół roku. W przyszłym roku wyniesie 3,5 procent.

bFdEQaQy
gospodarka
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)