Notowania

Brytyjczycy popierają weto Camerona

Dla 57 proc. ankietowanych Cameron, który stoi na czele Partii Konserwatywnej, miał rację, zgłaszając sprzeciw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Moritz Hager/World Economic Forum/CC/Flickr)

Większość Brytyjczyków popiera decyzję swojego premiera Davida Camerona, który zablokował zmianę unijnego traktatu na ubiegłotygodniowym szczycie UE w Brukseli - wynika z sondażu opublikowanego przez dziennik _ The Times _.

Dla 57 proc. ankietowanych Cameron, który stoi na czele Partii Konserwatywnej, miał rację, zgłaszając swoje weto, podczas gdy tylko 14 proc. jest zdania, że się mylił. 49 proc. wyborców, którzy w wyborach parlamentarnych w maju 2010 roku głosowali na proeuropejską partię Liberalnych Demokratów, również poparli stanowisko premiera.

Weto podzieliło głównie polityków z koalicyjnego rządu konserwatystów i Liberalnych Demokratów. Wicepremier i szef liberałów Nick Clegg przyznał wczoraj, że po decyzji Camerona Wielkiej Brytanii grozi _ izolacja i marginalizacja _. Z sondażu wynika jednocześnie, że większość ankietowanych (56 proc.) ocenia, iż weto Camerona zmniejszy wpływy Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

Sondaż został przeprowadzony 9-11 grudnia na grupie 1951 osób przez instytut opinii publicznej Populus. Podczas czwartkowo-piątkowego szczytu UE Wielka Brytania była jedynym krajem, który zablokował wzmacniające dyscyplinę budżetową zmiany w traktacie. Dlatego 17 państw strefy euro i dziewięć krajów spoza niej zapowiedziały zawarcie odrębnej międzyrządowej umowy, choć niektóre kraje zasygnalizowały swą ostrożność w tej sprawie.

Czytaj więcej o unijnym szczycie
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t85045.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sarkozy;poklocil;sie;z;cameronem,134,0,948358.html) Sarkozy pokłócił się z Cameronem. O co? Prezydent Francji starł się z premierem Wielkiej Brytanii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/189/t127677.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/juz;dosc;na;szczycie;zrobilismy;z;siebie;,164,0,987300.html) Już dość! Na szczycie zrobiliśmy z siebie... Prof. Rybiński ostro o porozumieniu w Brukseli.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t124008.jpg ) ] (http://www.money.pl/sekcja/kryzys-w-unii-europejskiej/) GPW: Inwestorzy nie kwapią się do kupowania akcji Na starcie handlu na giełdach europejskich przeważa niepewność. Inwestorzy wyczekują na efekty aukcji włoskich i francuskich papierów skarbowych.
Tagi: kryzys w wielkiej brytanii, cameron, szczyt, weto, sondaż, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz