Notowania

wielka brytania
29.08.2011 06:03

Brytyjczycy sprzedają auta. Bo są za drogie

Co piąta brytyjska rodzina musiała sprzedać samochód, by oszczędzać i dopiąć napięty domowy budżet.

Podziel się
Dodaj komentarz
(LoopZilla/CC/Flickr)

Z ankiety YouGov wynika, że większość sprzedanych samochodów to nie były jedyne samochody w posiadaniu danej rodziny. Badanie wskazało także, że 20 proc. dorosłych Brytyjczyków korzysta z publicznego transportu, by dostać się do pracy. Wszystko przez koszt tankowania, który urósł w ciągu roku aż o jedną trzecią - donosi _ The Telegraph _.

Co piąta rodzina zdecydowała się też na przeniesieni dzieci do szkoły bliższej domowi, by zaoszczędzić na kosztach dojazdu do i ze szkoły.

Sytuacja ekonomiczna zmusza coraz więcej brytyjskich rodzin do podejmowania kroków oszczędnościowych. Oprócz kosztów paliwa swoje robią też koszty ubezpieczenia. Średni koszt ubezpieczenia samochodu w Wielkiej Brytanii także w ostatnim czasie znacząco urósł i osiągnął poziom 1100 funtów.

Czytaj więcej o sytuacji brytyjskich rodzin Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/t128718.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/brytyjskie;gospodarstwa;w;coraz;gorszej;kondycji,162,0,895138.html) Fatalne dane. Gorzej niż w szczycie kryzysu Sytuacja budżetów gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii pogarsza się w tempie szybszym niż w najgłębszym dołku recesji na początku 2009 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/118/t136566.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/brytyjczycy;zyja;coraz;gorzej;i;na;kredyt,62,0,857150.html) Brytyjczycy żyją coraz gorzej i na kredyt Finanse Brytyjczyków są w coraz gorszej kondycji. Muszą pożyczać, by sprostać rosnącym kosztom życia.
Tagi: wielka brytania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz