Notowania

radosław sikorski
28.07.2014 15:01

Brytyjscy ministrowie w Polsce. "Trzeba wprowadzić kolejne sankcje"

Cykliczne spotkania ministrów obrony i spraw zagranicznych w formule tzw. kwadrygi zostały zapoczątkowane w Londynie w październiku 2010 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Drabik/Flickr)

_ To Rosja odpowiada za katastrofę malezyjskiego samolotu nad Ukrainą _ - mówi minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Na konferencji prasowej po spotkaniu z szefami brytyjskiego MSZ i MON Philipem Hammondem oraz Michaelem Fallonem Sikorski powiedział, że należy wprowadzić kolejne sankcje wobec Rosji: Radosław Sikorski dodał, że z ministrami rozmawiał między innymi o reformach Unii Europejskiej.

Minister obrony Tomasz Siemoniak, który uczestniczył w spotkaniu mówił, że Wielka Brytania planuje ćwiczenia wojskowe na terenie Polski. Poinformował, że Brytyjczycy przekazali naszemu krajowi teczki kadrowe oficerów Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.

Cykliczne spotkania ministrów obrony i spraw zagranicznych w formule tzw. kwadrygi zostały zapoczątkowane w Londynie w październiku 2010 roku. Podczas ostatniego spotkania omówiono między innymi Wspólną Politykę Bezpieczeństwa i Obrony Unii Europejskiej, doświadczenia z działania wojsk NATO w Afganistanie oraz dwustronną współpracę wojskową.

Tagi: radosław sikorski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz